Selçuk Tepeli bardak fırlattı! (VİDEO) FOX Ana Haber Bülteni neden ceza aldı?

Selçuk Doruklu bardak fırlatma görüntüsü merak ediliyor. FOX Ana Haber Spikeri Selçuk Zirveli‘nin geçtiğimiz günlerde...

Selçuk Tepeli bardak fırlattı! (VİDEO) FOX Ana Haber Bülteni neden ceza aldı?

Selçuk Doruklu bardak fırlatma görüntüsü merak ediliyor. FOX Ana Haber Spikeri Selçuk Zirveli‘nin geçtiğimiz günlerde ana Haber’> haber bülteninde bardak fırlatması çok tartışıldı. Radyo ve Televizyon Üst Konseyi (RTÜK) çiftçilerin tarlalarını ekemediği söyleyen FOX Ana Haber sunucusu Selçuk Zirveli‘nin sonlanarak önündeki bardağa vurmasını “ihmal” sayarak kanala para cezası verdi. Vatandaşlar RTÜK neden ceza verdi merak ediyordu. İşte Selçuk Zirveli bardak görüntüsü haberimizde…

SELÇUK DORUKLU BARDAK FIRLATMIŞTI

FOX Ana Haber Spikeri Selçuk Zirveli, geçtiğimiz hafta ekrana gelen ana haber bülteninde bir habere sonlanarak önündeki bardağı kameraya hakikat fırlattı. Tepeli’nin bu hareketini görüşen Radyo ve Televizyon Üst Şurası, FOX’a para cezası kesilmesine karar verdi.

RTÜK ÜYESİ KONURALP DUYURDU

RTÜK üyesi Okan Konuralp, Twitter’dan yaptığı açılamada şu sözleri kullandı: ” Selçuk Tepeli’nin tarımın ve çiftçilerin durumuna ait itirazını/ kederini yayın masasındaki bardağa vurarak söz etmesinden de bir ihmal çıkartan RTÜK, FOX TV’ye de para cezası verdi. Tüm kararlar oy çokluğuyla alındı. Kamuoyuna hürmetle duyurulur!”

ZİRVELİ NELER SÖYLEMİŞTİ?

FOX TV sunucusu Selçuk Doruklu çiftçilerin yaşadığı zorlukları anlatan bir haberin akabinde “Efendim artık bu ülkenin çiftçilik yapan insanlarının yarısı işi bıraktı. Geç abi, öbür habere geç gözünü seveyim ya” diyerek elindeki kâğıdı fırlatarak, önündeki bardağı kameraya yanlışsız fırlatmıştı.