Gölcüklüler Depremzedeler İçin Seferber Oldu 3 Tır Yola Çıktı

KISA MÜDDETTE HAZIRLANAN 3 TIR DOLUSU YARDIM YOLA ÇIKTI Kahramanmaraş’ta meydana gelen zelzele sonrasında Gölcük...

Gölcüklüler Depremzedeler İçin Seferber Oldu 3 Tır Yola Çıktı

KISA MÜDDETTE HAZIRLANAN 3 TIR DOLUSU YARDIM YOLA ÇIKTI

Kahramanmaraş’ta meydana gelen zelzele sonrasında Gölcük Belediyesi ve Kızılay Gölcük Şubesi işbirliğinde başlatılan yardım kampanyasına vatandaşlar ağır ilgi gösterdi. Seferber olan Gölcüklülerin elleriyle taşıdığı 3 tır dolusu yardım materyali zelzele bölgesine hakikat yola çıktı.

Gölcük Belediyesi ve Kızılay Gölcük Şubesi, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve birçok vilayette hissedilen 7.4 büyüklüğündeki zelzelenin akabinde sabah saatlerinde ile yardım kampanyası başlattı. Yardım duyurusunun yapıldığı birinci anlardan itibaren Gölcüklüler, zelzele bölgesindeki kardeşlerine yardım etmek için seferber oldu. Poşetler ve koliler dolusu yardımı elleri ve araçları ile Gölcük Belediyesi meclis girişine getiren vatandaşlar, yardım materyallerinin paketlenmesinde ve yüklenmesinde de belediye gruplarına yardımcı oldular.

3 TIR DOLUSU YARDIM GERECİ YOLA ÇIKTI

Gölcük Belediye Lideri Ali Yıldırım Sezer ise yardım kampanyasındaki çalışmaları yakından takip etti. Kısa müddette vatandaşların ağır ilgi gösterdiği kampanyada; besin, hijyen ve barınma materyalleri içeren 3 tır dolusu yardım gereci toplandı. Belediye takımlarınca yükleme süreçleri tamamlanan 3 tır, saat 18.00’da sarsıntı bölgesine hakikat yola çıktı.

YARDIM KAMPANYASI DEVAM EDİYOR

Bölgedeki depremzedelerin muhtaçlıklarını giderilmesine takviye olmak için başlatılan kampanya ise devam ediyor. Kampanyada; besin, hijyen ve barınma gereçleri içeren yardımlar, Gölcük Belediyesi Meclis Salonu girişindeki Kentsel Dönüşüm ofisi, Gölcük Belediyesi Kavaklı Kongre Sarayı, Değirmendere Çınarlık Meydan’da bulunan Gölcük Belediyesi Sanat Merkezi’nde toplanacak. Yardım etmek isteyen vatandaşlar, belirlenen toplama noktalarına yardımlarını ulaştırabilecek.

HAZIRLANACAK YARDIM GEREÇLERİNİN İÇERİĞİ

Hazırladığımız yardımlar AFAD ile koordineli bir formda gösterilen gereksinim noktasına gönderilecektir. Aile Besin Kolisi: Mercimek, kuru fasulye, pirinç, bulgur, nohut, un, salça, tuz, sıvı yağ. Beslenme Hizmetlerinde Kullanılmak Üzere 50 kg yahut 25 kg’lik çuvallarda un yahut bakliyat. Hijyen Materyali: Tuvalet kâğıdı, bebek bezi, el dezenfektanı, duş jeli, şampuan, diş fırçası, sabun, bulaşık deterjanı, çamaşır deterjanı, çamaşır suyu. Barınma Materyali: Battaniye, nevresim, yastık, yorgan seti ve ısıtıcı. Giysi Gereci: Kışlık kazak, kaban, mont, çizme vb.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı