Eskişehir’de tartışma yaratan olay! Parkta yoga yapan kadınları CİMER’e şikayet ettiler

Eskişehir‘deki Dede Korkut Parkı’nda nizamlı olarak yoga yaptığı belirtilen bayanların, CİMER’e şikayet edildiği argümanı, tartışma...

Eskişehir’de tartışma yaratan olay! Parkta yoga yapan kadınları CİMER’e şikayet ettiler

Eskişehir‘deki Dede Korkut Parkı’nda nizamlı olarak yoga yaptığı belirtilen bayanların, CİMER’e şikayet edildiği argümanı, tartışma yarattı.

KAZIM KURT PAYLAŞTI

Parkın, valiliğinin sorumluluğunda olduğu belirtilirken, güvenliğin yoga yapmak isteyen bayanları engellendiği öne sürüldü. Odunpazarı Belediyesi Lideri Kazım Kurt, yaşananları toplumsal medya hesabında yaptığı açıklama ile duyurdu. Kurt, olaya reaksiyon göstererek yaptığı açıklamada, “Eskişehir Valiliği’nin sorumluluğundaki Dede Korkut Parkı’nda yoga yapanlar CİMER’e şikayet edilmiş. Güvenlik vazifelisi yoga yapanları engellemiş. Bu da mı yasak oldu? Münasebetiniz ne? Siz latife mısınız? Bedelli arkadaşlar, tüm parklarımız sizindir. Özgürce yoga yapabilirsiniz” tabirlerini kullandı.

“İSTEDİKLERİ PARKI KULLANABİLİRLER”

Kurt daha sonra bir paylaşımda daha bulunarak, “Sevgili His, istediğiniz parkımızı kullanabilirsiniz. Kimseden çekinmeyin. Bir gereksiniminiz olursa söyleyin. Spor İşleri Müdürlüğümüz temin eder. Sizleri ziyarete geleceğim. Çok sevgiler, selamlar” dedi.