Kerem Aktürkoğlu herkesi ters köşe yapacak! İspanya’ya gidiyor derken gerçek bambaşka çıktı

Üstün Lig‘de tarihinin en berbat dönemlerinden birini geçiren Galatasaray’da dönemin en düzgünlerinden biri olan Kerem...

Kerem Aktürkoğlu herkesi ters köşe yapacak! İspanya’ya gidiyor derken gerçek bambaşka çıktı

Üstün Lig‘de tarihinin en berbat dönemlerinden birini geçiren Galatasaray’da dönemin en düzgünlerinden biri olan Kerem Aktürkoğlu‘nun geleceği merak konusu oldu. Genç yıldız için İtalya basınından bir argüman ortaya atıldı.

ATALANTA 15 MİLYON EUROYU GÖZDEN ÇIKARDI

Hem Harika Lig’de hem de Şampiyonlar Ligi’nde başarılı bir performans gösteren 23 yaşındaki kanat oyuncusu Kerem Aktürkoğlu‘nun talipleri artıyor. İtalyan takımı Atalanta’nın Kerem Aktürkoğlu ile ilgilendiği öğrenildi.

İtalyan Calcioline sitesi Kerem Aktürkoğlu ile ilgili bir transfer tezi ortaya attı. Haberde şu sözler kullanıldı:

“Türk futbolunun yükselen yeteneklerinden biri olan Kerem Aktürkoğlu mesleğine Avrupa’da devam etmek istiyor. 23 yaşındaki oyuncu, gelecek dönem Atalanta ile Serie A şampiyonluğu için çaba edebilir. 2026 yılının Haziran ayında sona erecek mukavelesi olmasına karşın Kerem ile başta Atalanta olmak üzere Avrupa’nın kıymetli kulüpleri ilgileniyor. Atalanta idaresi hayal kırıklığı yaratan bir dönemin Gian Piero Gasperini’ye kaliteli futbolcular sunmak istiyor. Kerem Aktürkoğlu, 15 milyon euroluk satın alma opsiyonuyla kiralık olarak Bergamo’ya gelebilir.”

KEREM’DEN 25 GOLE DİREKT KATKI

Galatasaray’da birinci 11’in değişilmez ismi olan 23 yaşındaki futbolcu bu dönem performansıyla göz doldurdu. Kerem Aktürkoğlu 25 gole direkt katkı sağladı. Başarılı kanat oyuncusu bu dönem 51 maça çıkarken 13 gol 12 asistle oynadı.