Geri sayım başladı! Heyecan dolu DADD Ralli Karadeniz başlıyor

2018 yılında düzenlenmeye başlayan fakat pandemi nedeniyle orta verilen Ralli, 27 Haziran Pazartesi günü açılışı...

Geri sayım başladı! Heyecan dolu DADD Ralli Karadeniz başlıyor

2018 yılında düzenlenmeye başlayan fakat pandemi nedeniyle orta verilen Ralli, 27 Haziran Pazartesi günü açılışı yapılacak olan aktiflik sonrası 1 Temmuz Kabotaj Bayramı’nda yaklaşık 15 yerli ve 15 yabancı iştirakçisi ile tüm Avrupa ülkelerinden yerli – yabancı deniz severleri bir ortaya getirecek. Ralli’ye yaklaşık 60 kişilik denizci ile Kıyı İstanbul Marina’dan start verilecek.

2 AY SÜRECEK

Denizlerdeyiz Amatör Denizciler Derneği’nin (DADD) düzenlediği rallilerin en keyiflisi olarak konuşulan DADD Ralli Karadeniz üç yıl sonra tekrar denizlere açılacak. İstanbul’dan yola çıkacak olan 30 tekne, Karadeniz kıyısı boyunca yemyeşil koyları ve masmavi limanları ziyaret edecek. Durdukları limanlarda çeşitli etkinliklere katılacak olan yerli ve yabancı denizciler, iki ay sürecek ralliyi tekrar İstanbul’da tamamlayacak.

ÜLKEMİZİN EN HOŞ KÖŞELERİNİ KEŞFEDECEKLER

Türkiye’nin tanıtımı ismine büyük katkı sağlayacak olan DADD Karadeniz Rallisi bir yarıştan çok, yazın gelişi ile denizin mavisini ve ormanları keşfetmek isteyen macera severler için bir seyahat rotası oluşturuyor. Almanya, İngiltere, Yeni Zelenda, Fransa, Slovenya, Avustralya üzere ülkelerden gelen yabancı denizciler, iki ay boyunca Karadeniz’de 27’si farklı 40 limanı 67 günde tanıyacak, ülkemizin en hoş köşelerini keşfedecekler. Ralliye katılan denizciler uğradıkları limanlarda tarihi ve turistik bölgeleri de ziyaret edecek.