Emirates ve Gulf Air Ortak Uçuş Programını Başlattı

Ortaklık, Gulf Air yolcularına Avrupa, Afrika, Güney Amerika ve Uzak Doğu’ya Dubai üzerinden rahat ilişki...

Emirates ve Gulf Air Ortak Uçuş Programını Başlattı
  • Ortaklık, Gulf Air yolcularına Avrupa, Afrika, Güney Amerika ve Uzak Doğu’ya Dubai üzerinden rahat ilişki imkanı sunuyor.

  • Ortaklık, Emirates ve Gulf Air ortasındaki büyüyen bağ için değerli bir kilometre taşı niteliğinde.

Emirates ve Gulf Air, Aralık ayından itibaren başlamak üzere tek taraflı bir uçuş iştiraki muahedesi imzaladı*. Yeni mutabakat, Gulf Air yolcularına Dubai üzerinden Emirates’in Avrupa, Afrika, Güney Amerika ve Uzak Doğu’daki bir dizi Emirates uçuş noktasına ulaşması için rahat temas imkânı ve daha fazla seçenek sunuyor.

Bahreyn Airshow’un birinci gününde imzalanan mutabakat, geçtiğimiz yıl belirlenen iş birliği çerçevesinde her iki havayolu ortasında büyüyen bir alakanın sinyalini verdi. Mutabakat Emirates Havayolu Lideri Sir Tim Clark ve Gulf Air CEO’su Captain Waleed Al Alawi tarafından Gulf Air İdare Konseyi Lideri Zayed R. Alzayani huzurunda imzalandı. İmza merasimine her iki havayolunun üst seviye idare gruplarında yer alan isimler de katıldı.

Genişletilmiş paydaşlık kapsamında, Gulf Air, en cazip küresel turizm noktalarına Dubai üzerinden Emirates tarafından gerçekleştirilen uçuşlarda “GF” pazarlama kodunu kullanacak ve Gulf Air yolcularına yeni tatil seçenekleri sunacak. Yolcular Budapeşte, Prag, Varşova, Cezayir, Tunus, Bali, Hanoi, HoChi Minh City, Taipei ve Sao Paulo üzere uçuş noktalarına rahat temas imkanından yararlanabilecekler.

Yeni ortak uçuş mutabakatı, daha bilgili, bedel odaklı ve şuurlu bir profile evrilen GCC’li yolcuların giderek daha fazla yeni ve çeşitliliğe sahip tecrübeler, klasik tatil noktaları dışında cazibe merkezleri aramaya başlamaları sonucu özel uçuş noktalarından oluşan geniş seçenekler sunuyor.

Yeni iştirak yolculara ortak biletleme ve check-in, tek bir bagaj siyaseti ve rahat bagaj transferi ve Emirates ile ilişki uçuşlarında birden fazla havayoluyla gerçekleştirilen seyahatler için rekabetçi tek fiyat uygulaması üzere kolaylıklar sunuyor. Yolcular seyahat rezervasyonlarını Gulf Air web sitesi, Gulf Air satış noktaları ve çevrimiçi seyahat acentelerinin yanı sıra lokal seyahat acenteleri üzerinden gerçekleştirebilirler.

Emirates Havayolu Lideri Sir Tim Clark yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Yaptığımız iştirak kapsamında Gulf Air yolcularına uçuş ağımızdaki özel varış noktalarına daha fazla erişim ve güçlü temas imkânları sunmaktan memnuniyet duyuyoruz. Yolcular Dubai’den gerçekleştirecekleri seyahatlerde Emirates’in ayrıcalıklı hizmet ve misafirperverlik anlayışını da yaşayacaklar. Yakın gelecekte Gulf Air ile birlikte çalışarak daha fazlasını başarmak ve ilgimizi daha da güçlendirmek için sabırsızlanıyoruz.”

Gulf Air CEO’su Captain Waleed Al Alawi ise yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Emirates ile ilgilerimiz hep güçlü olmuştur ve bugün iki havayolu ortasında beraberinde daha birçok fırsat getirecek olan üst seviye bir iş birliğine imza atıyoruz. Bu iştirak her iki havayolunun yolcularına daha gelişmiş bir tecrübe sunmasını ve yolcuların seyahat seçeneklerini genişletmelerini sağlayacak.

Hâlihazırda dünya çapında 26 havayolu ve iki demiryolu şirketi ile uçuş paydaşlığı ve iş birliği mutabakatları bulunan Emirates, uçuş ağı kapsamında 300’den fazla kente hizmet veriyor.

*Hükümet onayına tabidir.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı