Facebook Messenger Apple Watch’a veda ediyor

Yüksek profilli bir Apple Watch uygulaması için daha yolun sonu geldi. MacRumors sitesinin haberine göre;...

Facebook Messenger Apple Watch’a veda ediyor

Yüksek profilli bir Apple Watch uygulaması için daha yolun sonu geldi. MacRumors sitesinin haberine göre; Meta, Facebook Messenger Apple Watch uygulamasının fişini çekiyor. Yapılan açıklamada, uygulamanın 31 Mayıs’tan sonra kullanım dışı olacağı belirtildi.

Kullanıcılar bu tarihten sonra da Facebook Messenger bildirimlerini saatlerinde görmeye devam edecek. Ancak gelen mesajlara saat üzerinden yanıt vermek mümkün olacak. Meta, Facebook Messenger kullanıcılarına iPhone, masaüstü ve web uygulamalarını işaret etti.

Facebook Messenger Apple Watch uygulaması 2015’te duyurulmuştu. Uygulama ile kullanıcılar ses kaydı ve çıkartma gibi akıllı saatlere uygun yanıtlar gönderebiliyor. Böylelikle kullanıcılar iPhone’larına ulaşmadan mesajları okuyabiliyor ve belli yanıtları hızlı bir şekilde verebiliyor.

Facebook Messenger Apple Watch uygulaması Meta için bir öncelik değil

Meta’nın bu kararında birkaç faktörün etkili olduğu tahmin ediliyor. Öncelikle sınırlı etkileşimin uygulamanın çekiciliğini azalttığı düşünülüyor. Buna ek olarak, Meta’nın 10 binden fazla kişiyi işten çıkardığını ve maliyet kesintisi için yeniden yapılanmaya gittiğini belirtmek gerekiyor. Bu doğrultuda çok önemli olmayan projelerden de vazgeçiliyor.

Facebook Messenger Apple Watch uygulaması da Meta için bu grupta yer alıyor gibi görünüyor. Daha önce Instagram, Twitter, Slack ve Uber gibi servislerin Apple Watch uygulamalarının da fişi çekilmişti.