Samsung, “yanlışlıkla” iPhone reklamı yaptı! Afiş apar topar kaldırıldı

Samsung, geçtiğimiz günlerde hazırladığı afiş ile gündeme geldi. Samsung Üyeleri ismi verilen uygulamada, iPhone modellerinde...

Samsung, “yanlışlıkla” iPhone reklamı yaptı! Afiş apar topar kaldırıldı

Samsung, geçtiğimiz günlerde hazırladığı afiş ile gündeme geldi. Samsung Üyeleri ismi verilen uygulamada, iPhone modellerinde kullanılan çentiğe sahip görsel yayınlayarak ‘yanlışlıkla’ reklam yaptı.

ELEŞTİRİ YAĞMURUNA TUTULDU

Durumu fark eden kullanıcılar mevzuyu toplumsal medyaya taşıdı. Samsung, topluluk forumunda da paylaşılan görsel nedeniyle tenkit yağmuruna tutuldu. Samsung’un forumunda husus açan bir kullanıcı, “Görünüşe nazaran Samsung marka telefon kullanmayan kimi Samsung Electronics çalışanları var.” sözlerini kullandı. Görseli eleştiren bir başka kullanıcı ise, “Çerçevenin ve çentiğin boyutuna bakılırsa iPhone X, XS ve 11 Pro modellerine benziyor.” dedi.

YETKİLİLERDEN AÇIKLAMA

Konu hakkında açıklama yapan Galaxy Store yetkilisi, “Sorumlu kişi, dizaynın kaynak belgesini düzenleme ve değiştirme sürecinde bir kusur yaptı. Uygulamada bulunan banner resmi bugün değiştirilecek ve güncellenecek. Galaxy hizmetine gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz. Sizlere daha yeterli hizmet vermeye çalışacağız.” tabirlerine yer verdi.

AFİŞ DEĞİŞTİRİLDİ

Afiş daha sonra Galaxy S22 serisine çok benzeyen ortalanmış bir delikli bir telefonu gösterecek formda değiştirildi. Bu yanılgının Samsung tarafında birinci olmadığını belirten analistler, şirketin daha evvel katlanabilir telefon tanıtımında Oppo Find N modelini övdüğünün altını çizdi. Samsung, birkaç sefer de iPhone ile Tweet atmıştı.

Shiftdelete / Teknoloji