Eski eşi Johnny Depp’le olan hakaret davasını kaybeden Amber Heard’den ilk açıklama: Sunduğum kanıt dağı yeterli olmadı

Ünlü aktör Johnny Depp ile eski eşi Amber Heard ortasındaki hakaret davasında heyet kararını verdi....

Eski eşi Johnny Depp’le olan hakaret davasını kaybeden Amber Heard’den ilk açıklama: Sunduğum kanıt dağı yeterli olmadı

Ünlü aktör Johnny Depp ile eski eşi Amber Heard ortasındaki hakaret davasında heyet kararını verdi. Depp, eski eşi Amber Heard’ın kendisine yönelik iftirada bulunduğunu öne sürerek açtığı hakaret davasını kazandı. 6 hafta süren dava sonunda 7 kişilik heyet Heard tarafından Depp’e yönelik sözlerin yanlışsız olmadığına karar verdi.

15 MİLYON DOLAR TAZMİNAT ÖDEYECEK

Heyet tıpkı vakitte Heard’in hareketlerinin “kötü niyet” taşıdığını belirterek, Heard’ün Deep’e 15 milyon dolar tazminat ödemesine karar verdi. Heard’ün de Depp’in avukatı üzerinden karalandığına ait suçlamadan birini kabul ederek, Depp’in Heard’e 2 milyon dolar tazminat ödemesine karar verildi.

AMBER’İ YUHALADILAR

Dünyaca ünlü oyuncu Johnny Depp’in hayranları, karar duruşmasının yapıldığı salonda yer bulabilmek için geceden sıraya girdi. Küme, sokakta gördükleri Depp’i alkışlarken Amber’i yuhaladı.

“HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADIM, BU BİR GERİLEMEDİR”

Davayı kaybeden Amber Heard, toplumsal medya hesabından bahisle ilgili açıklama yaptı. Karardan ötürü çok üzgün olduğunu belirten Heard, şunları yazdı: “Bugün hissettiğim hayal kırıklığı sözlerin de ötesinde. Sunduğum delil dağının eski kocamın orantısız gücüne, tesirine ve egemenliğine karşı koymak için kâfi olmamasına üzgünüm. Bu kararın başka bayanlar için taşıdığı mana beni daha da hayal kırıklığına uğrattı. Bu bir gerilemedir. Bu durum vakti, sesini çıkartan ve yükselten bir bayanın alenen utandırılabileceği ve küçük düşürülebileceği günlere geri götürüyor. Bayana yönelik şiddetin ciddiye alınması gerektiği fikrini ortadan kaldırıyor. Bu davayı kaybettiğim için üzgünüm. Lakin tekrar de bir Amerikalı olarak sahip olduğumu düşündüğüm bir hakkı, özgürce ve açıkça konuşma hakkını kaybetmiş üzere göründüğüm için daha da üzgünüm.

İlgili Haberler