Egeli 28 sıhhat çalışanı sarsıntı bölgesine gidiyor

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve pek çok ili etkileyen zelzelenin yaralarını sarmak için tüm Türkiye...

Egeli 28 sıhhat çalışanı sarsıntı bölgesine gidiyor

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve pek çok ili etkileyen zelzelenin yaralarını sarmak için tüm Türkiye seferber oldu.

Senato toplantısında sarsıntıdan ziyan gören bölgelerin desteklenmesine yönelik bir kadro kararlar alan Ege Üniversitesinde birinci etapta içlerinde farklı branşlardan tabiplerin de olduğu istekli 28 sıhhat çalışanı sarsıntı bölgesine gerçek yola çıktı.

Geçtiğimiz yıllarda İzmir’de yaşanan sarsıntıdan ötürü deneyimlerinin bulunduğunu lisana getiren Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Ülkemiz, tarihinin en büyük felaketlerinden birini yaşıyor. Zelzelenin verdiği yıkıcı hasarı bir nebze olsun azaltmak ve bölgeye yardım eli uzatmak ismine senatomuzda bir ekip kararlar aldık. İzmir zelzelesinden edindiğimiz deneyim ile bölgemize elimizden geldiğince yardım elimizi uzatmaya çalışıyoruz.

Gönüllü işçimizden oluşan 28 kişilik sıhhat çalışanı kümemiz, Sıhhat Bakanlığımızın uyumunda askeri uçakla bölgeye sevk edildi. İleriki etaplarda bu sayıyı artıracağız. Tüm ülke olarak el birliği ile bu felaketi de atlatacağımıza inancım tam. Sarsıntıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” diye konuştu. 

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı