Özdağ ile kameralar karşısına geçen İnce, hayat pahalılığını bu örnekle vurguladı: Kafeteryaya giden çift, bir çay söyleyip beraber içmiş

Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce, partisinin hazırladığı tarım raporunu Zafer Partisi Genel Lideri Ümit...

Özdağ ile kameralar karşısına geçen İnce, hayat pahalılığını bu örnekle vurguladı: Kafeteryaya giden çift, bir çay söyleyip beraber içmiş

Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce, partisinin hazırladığı tarım raporunu Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ‘la paylaştı. İki parti başkanı, özel olarak gerçekleşen toplantının akabinde basın açıklamasında bulundu.

“ÜLKEMİZİN EN KIYMETLİ SIKINTILARINDAN BİRİSİ”

Birinci olarak kelam alan Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ, “Sayın İnce ve beraberindeki heyet, partimizi ziyaret ederek ülkemizin en değerli problemlerinden birini içeren tarım konusundaki raporu bizimle paylaştılar” sözlerini kullandı.

“HAYAT PAHALILIĞI CAN YAKIYOR”

Daha sonra mikrofona gelen Muharrem İnce ise, “Hayat pahalılığının can yaktığı bugünlerde biz bu bahiste tahlil önerisi üretmek istedik ve çalışma yaptık. 100 unsurluk rapor hazırladık. Raporumuzu sunmak üzere 19 siyasi parti genel liderine mektup yazdık, Ümit Özdağ nezaketle yanıt verdi. Bugün o raporumuzu sunduk” diye konuştu.

“GÜVENLİĞE BIRAKIN DERLERSE BIRAKIRIZ”

İnce, kelamlarını şu formda sürdürdü: “Hangi siyasi parti genel lideri randevu verirse gidip anlatmak istiyoruz. Bizim vaktimiz kıymetlidir, güvenliğe bırakın diyorlarsa bırakırız. Kâfi ki sorunun tahlilinde katkımız olsun.

“BİR ÇAYI KARI KOCA BİRLİKTE İÇMİŞ”

Biz iktidar oluyorsak biz yapalım, diğeri iktidar oluyorsa onlar yapsın. Bu hususta toplumda can yakıcı şeyler duyuyorum. Bir vilayette kafeteryanın işletmecisinden duyduğum en can yakıcısıydı. Bardakla ayçiçek yağı, dilimle karpuzu duyduk da, karı koca gelip bir çay söyleyip bir çayı iki kişinin içtiğini birinci sefer duydum. Daha vahimiyle karşılaşmak istemiyorsak, tarımı siyaset üstü görmeliyiz.”