KKTC’den 10 kişilik tıbbi takviye Türkiye için yola çıktı

Kahramanmaraş’ta meydana gelen sarsıntılarda arama-kurtarma ve tıbbi yardım çalışmalarına dayanak vermek üzere Yakın Doğu Oluşum...

KKTC’den 10 kişilik tıbbi takviye Türkiye için yola çıktı

kktc den 10 kisilik tibbi destek turkiye icin yola cikti 1675693592 615

Kahramanmaraş’ta meydana gelen sarsıntılarda arama-kurtarma ve tıbbi yardım çalışmalarına dayanak vermek üzere Yakın Doğu Oluşum Hastaneleri’nden tabip ve acil tıp uzmanlarından oluşan 10 kişilik grup sarsıntı bölgesine ulaşmak üzere yola çıktı.

KKTC (İGFA) – Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden Türkiye’deki sarsıntı bölgelerine takviye vermek üzere yola çıkan grup, Adana’ya ulaştıktan sonra Türkiye’de gereksinim duyulan bölgelere sevk edilecek.

Yakın Doğu Üniversitesi, Türkiye’de meydana gelen zelzele sonrasında, depremzedeler için kan bağışı ve kışlık kıyafet yardımı kampanyası da başlattı.

Başlatılan kampanyada birinci kan bağışını Dr. Suat İrfan Günsel yaparken, “Çok geçmiş olsun Türkiyem! Kanımızla, canımızla yanınızdayız” dedi.

Kampanyaya katkıda bulunmak isteyenler, Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi, Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Hastanesi ve Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Yeniboğaziçi’nde kan bağışında bulunmak için büyük bir yoğunluk oluşturdu.

Üniversitenin kan bağış kampanyasının yanı sıra başlattığı kışlık kıyafet ve battaniye yardımı kampanyası ile de Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi’nde toplanan kıyafet ve battaniye yardımlarını da ivedikle afet bölgesine iletilecek.