Dünya çapında faaliyette olan Emirates Dinlenme Salonları’nın sayısı 30’u aştı

Emirates’in Dubai Memleketler arası Havalimanı’ndaki Yolcu Salonu C’de yer alan ve Dubai’deki yedinci dinleme salonu...

Dünya çapında faaliyette olan Emirates Dinlenme Salonları’nın sayısı 30’u aştı

Emirates’in Dubai Memleketler arası Havalimanı’ndaki Yolcu Salonu C’de yer alan ve Dubai’deki yedinci dinleme salonu yine açıldı. Premium yolcular, dünya çapında 30’dan fazla Emirates Dinlenme Salonu’nun tam kapsamlı olarak tekrar hizmete girmesiyle birlikte, önümüzdeki ağır seyahat devri boyunca konforlu bir seyahat tecrübesinin keyfini çıkarabilecekler.

Yolcu Salonu C’de C09 Kapıları yakınında yine açılan Emirates Dinlenme Salonu, 1308 metrekarelik ve 265 koltuk kapasiteli özel alanıyla yolculara seyahat öncesi dinlenme, rahatlama ve seyahate hazırlanma imkânı sunuyor. First ve Business Class yolcuların yanı sıra Silver, Gold ve Platinum Skywards üyeleri de fiyatsız olarak erişebilecekler. Premium Economy ve Economy Class yolcuları vergiler hariç 150 $, Emirates Skywards üyeleri ise 125 $ ödeyerek fiyatlı erişimden faydalanabilecekler. Yolcular, yeni yıl devrindeki yüksek talebe cevap vermek için hâlihazırda 7/24 hizmet veren dinlenme salonlarında kalkış saatinden dört saat öncesine kadar dinlenebilecekler.

İtalyan mermer taban, deri koltuklar, su öğeleri ve göz alıcı Rolex saatler üzere şık tasarım ve dekorasyon ögelerine sahip olan Emirates Dinlenme Salonları, çok sayıda şezlong, yastık ve battaniye, fiyatsız premium şarap, alkollü içecek, şampanyalar ve ödüllü şefler tarafından tasarlanan gurme yemeklerin servis edildiği özel yemek alanlarıyla konfora yönelik tasarlandı. 

Yenilenmek ve ferahlamak için, banyo ve bebek bezi değiştirme tesislerine sahip özel Duş&Spa alanları, farklı noktalarda yer alan televizyonlar, tüm alanlarda fiyatsız Wi-Fi, bilgisayar, yazıcılar ve aygıtlar için de bir şarj alanı bulunuyor. Ayrıyeten projektörlerin ve dokunmatik ekranlı çalışma istasyonlarının bulunduğu toplantı odaları dâhil tam teçhizatlı bir iş merkezi de yer alıyor.

Emirates, tamamı ihtimamla tasarlanmış, 7’si Dubai’de yer alan ve dünya çapında büyük havalimanlarında 32 olmak üzere toplam 39 dinlenme salonundan oluşan geniş bir ağa sahip. Dubai Milletlerarası Havalimanı Terminal 3’te, 3’ü First Class, 3’ü Business Class ve 1’i tüm Premium yolculara hizmet veren 7 Emirates Dinlenme Salonu bulunuyor. 

Emirates ayrıyeten uçuş ağında yer alan Auckland, Bangkok, Birmingham, Boston, Kahire, Cape Town, Kolombo, Dusseldorf, Frankfurt, Glasgow, Hamburg, Londra Gatwick, Londra Heathrow, Los Angeles, Manchester, Melbourne, Milano, Münih, New York, Paris, Perth, Roma, San Francisco, Singapur ve Sydney üzere kıymetli kentlerde de dinlenme salonlarına sahiptir.

Dubai’deki Emirates Dinlenme Salonları, Yolcu Salonu B’de yer alan Business Class dinlenme salonunda Moët & Chandon Champagne Lounge gibi ikonik özellikleri bulunan salonları da de bünyesinde barındırıyor. Burada her bir ikonik kupaj, Michelin yıldızlı şefler tarafından hazırlanan hoş kanepelerle eşleştiriliyor. Yolcu Salonu A’daki First Class dinlenme salonunda ise, tüm damak zevklerine hitap edecek en kaliteli şarapların servis edildiği kaliteli bir şarap ve lüks alkollü içki butiği olan Le Clos yer alıyor. Yolcular, Yolcu Salonu A ve B’deki dinlenme salonları dışında hizmet veren Le Clos mağazalarında uçuşlardaki favori şaraplarını da satın alabilmekteler. Yolcu Salonu A’daki dinlenme salonunda ise konforlu deri koltukların ve bir puro menüsünün yer aldığı başka bir sigara içme alanı olan Cigar Bar bulunuyor. Yolcular ayrıyeten Yolcu Salonu B’de Barista Experience by Costa Coffee gibi yeni konseptleri deneyebilir ve daha zinde olmak isteyen yolcular için besleyici atıştırmalıklar ve taze meyve sularından oluşan geniş bir seçki sunan Health Hub’ta enerji depolayabilirler. Seyahat öncesi bakım yaptırmak isteyen yolcular için ise, Yolcu Salonu A ve B’deki dinlenme salonlarında yer alan huzurlu Timeless Spa’da yolcular imza niteliğindeki süreç ve hoşluk terapilerinden oluşan bir menüden seçim yapabilirler. Genç yolcular için, çocuk alanında oyuncaklar ve görüntü oyunların yanı sıra yalnızca çocuklara yönelik lezzetli yemekler yer alıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı