Dogecoin Kurucusu, DOGE Kodunun Çoğu Kısmını Kimin Yazdığını Açıkladı

Jackson Palmer ve Billy Markus, 2013 yılında Dogecoin’i kurdu. Shibetoshi Nakamoto olarak da bilinen Dogecoin...

Dogecoin Kurucusu, DOGE Kodunun Çoğu Kısmını Kimin Yazdığını Açıkladı

Jackson Palmer ve Billy Markus, 2013 yılında Dogecoin’i kurdu.

Shibetoshi Nakamoto olarak da bilinen Dogecoin yaratıcısı Billy Markus, Dogecoin kodunun çoğunu kimin yazdığı hakkında şaka yaptı: Bitcoin geliştiricileri.

Markus ayrıca açıklamasında şunları söyledi:

“Onlar (Bitcoin geliştiricileri) direkt Dogecoin yapmadılar, ancak Dogecoin çoğunlukla Bitcoin kodudur.”

Jackson Palmer ve Billy Markus, 2013 yılında Dogecoin’i kurdu. Dogecoin, Shiba Inu’yu (Japon bir köpek türü) tasvir eden popüler bir meme üzerine şaka olarak oluşturulmuş bir Proof of Work kripto para birimidir.

Markus’un bu sözleri Tesla CEO’su Elon Musk’ın Dogecoin’in kurucu ortağı Jackson Palmer’a yönelik eleştirisini yoğunlaştırmasıyla geldi.

Musk, “Palmer her zaman tek bir Dogecoin kodu satırı dahi yazmadığını söylemeyi unutuyor” diye yazdı. Palmer, katkılarına bir Github sayfasıyla atıfta bulunan şimdi silinmiş bir tweet ile yanıt verdi. Kurucu ortaklardan biri olan Billy Markus, yükselen duyguları sakinleştirmeye çalışırken, aslında bir şaka olması gereken projeye ne kendisinin ne de Palmer’ın fazla katkıda bulunmadığını tweetledi.

Markus esprili bir şekilde, şunu söyledi:

“Bizden sonrakiler, kod tabanında Jackson’dan veya benim yaptığımdan daha fazlasını yaptı. Sanırım 20 satırlık kod yazdım ve gerisini kopyaladım.”