Daha fiyaskosu gelmez! Sadece 454 dakika oynayıp Beşiktaş’ın kasasını boşalttı

Barcelona’dan kiralık olarak gittiği Sivasspor’da başarılı bir dönem geçirdikten sonra Beşiktaş‘a transfer edilen Douglas, büyük...

Daha fiyaskosu gelmez! Sadece 454 dakika oynayıp Beşiktaş’ın kasasını boşalttı

Barcelona’dan kiralık olarak gittiği Sivasspor’da başarılı bir dönem geçirdikten sonra Beşiktaş‘a transfer edilen Douglas, büyük hayal kırıklığı yarattı. 2019 yılında siyah-beyazlılara katılan Brezilyalı futbolcu adeta Beşiktaş‘ın kasasını boşalttı.

SON İKİ DÖNEMİ ÜMRANİYE’DE GEÇİRDİ

Ajansspor’un haberine nazaran, Evvelki dönemin başında periyodun teknik yöneticisi Sergen Yalçın’ın talih vermek istemesine karşın sakatlığını mazeret ederek oynamak istemeyen Douglas ile köprüler atılmıştı. Gelen tüm transfer tekliflerine karşın Beşiktaş‘tan ayrılmayan Douglas, iki dönemi Ümraniye’de düz koşu yaparak geçirdi.

SKORA KATKI YAPMADI

Beşiktaş formasını toplam 454 dakika giyen Douglas’ın siyah beyazlılara toplam maliyeti 3 milyon 900 bin euro oldu. Bunun 1.5 milyon Euro’su imza parası olarak ödenirken, her bir dönem için de 800 bin euro fiyat ödendi. Bugün 31 yaşında olan sağ bekin 1 dakikasının maliyeti 8 bin 590 euroya geldi. Yalnızca 3 maçta 90 dakika alanda kalabilen Douglas, skora da direkt rastgele bir katkı yapamadı.

4 MİLYON EUROYA YAKIN PARA ADETA SOKAĞA ATILDI

Fikret Orman’ın lider, Abdullah Avcı’nın da teknik yönetici olduğu 2019-20 dönemin yaz transfer periyodunda alınan Douglas için 3.9 milyon euro adeta sokağa atılmış oldu. Douglas’ın yanı sıra Beşiktaş idaresi geride kalan dönemde Lens, Ljajic ve N’Sakala’yı da takım dışı bırakmıştı. Lakin bu oyuncular en azından muhakkak periyotlarda çok sayıda maça çıktı. Dört oyuncunun da Beşiktaş ile kontratı sona erdi.