İYİ Partili lideri Akşener’den “Dar gelirliler hariç herkes kar etti” diyen Nebati’ye tepki: Dalga mı geçiyorsun?

İyi Parti başkanı Meral Akşener, partisinin küme toplantısında değerlendirmelerde bulundu. Akşener, “Kur muhafazalı TL’ye geçerek...

İYİ Partili lideri Akşener’den “Dar gelirliler hariç herkes kar etti” diyen Nebati’ye tepki: Dalga mı geçiyorsun?

İyi Parti başkanı Meral Akşener, partisinin küme toplantısında değerlendirmelerde bulundu. Akşener, “Kur muhafazalı TL’ye geçerek bir yandan doları frenledik. Başka yandan üretimi ve büyümeyi tercih ettik. Bu sistemden dar gelirliler hariç üretici firmalar, ihracatçılar kâr ediyorlar. Çarklar dönüyor” açıklaması yapan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’ye de kürsüden cevap verdi.

“TÜİK YARDIMINA KOŞACAK”

Akşener, “Biz bir yol ayrımına gittik. Bu sistemden dar gelirliler hariç üretici firmalar, ihracatçılar kar ediyor” diyor. Bu türlü bir rezalet, bu türlü bir pişkinlik olabilir mi? Yokluğa, yoksulluğa mahkum ettiğiniz insanlarımızla bir de utanmadan dalga mı geçiyorsunuz? Nebati bakanın bu kelamlarına bakınca anlıyoruz ki TÜİK tez vakitte bu arkadaşın yardımına koşacak” dedi.

“AK PARTİ PERİYODUNDA TARIM BİTTİ”

İyi Parti

“MUĞLA’YI SAHİPSİZ ZANNETMEYİN”

Marmaris Ulusal Parkı’nda bulunan Kızılcık Koyu’nda büyük bir tabiat katliamı yapılıyor. Rantiyeler yeniden iş başında. Yeniden bir inşaat projesi uğruna ormanlarımız kesiliyor. Gerçekte etrafımızın, kentlerimizin ve iklimimizin tarumarına sessiz kalan Murat Kurum’a sormak istiyorum: ÇED raporu gerekli değildir evrakını hangi çıkara, çıkar sahibinin emeline, hangi beklentiye nazaran verdiniz? Muğla’mızı sahipsiz zannediyorsanız çok yanılıyorsunuz.

İhaleyi alandan da şantiyeyi kurandan da ranttan beslenip semirenden de hesap soracağız. Şimdiden uyarıyorum, herkes ayağını denk alsın. Milletimizden yetkiyi alınca bu ihanete göz nazaran göre paydaş olanlardan milletimizin gözü önünde yargıyla, Danıştay’la, Sayıştay’la hesap soracağız.

“50 BİN ÖĞRETMENİMİZİN ATAMASINI YAPACAĞIZ”

İktidara geldiğimizde birinci iş olarak terk edilen köy okullarını tekrar tamir edeceğiz. Her birini teknolojik istikametten güzelleştireceğiz. Dahası, yeni açacağımız köy okullarında 1 yıl mecburî anaokulu eğitim de olacağı için en az 50 bin atanamayan öğretmenimizin atamasını yapacağız. Bu öğretmenlerimiz misyon yerlerine gitmeden evvel uygun bir hizmet içi eğitimden geçecek. Köylerde de her türlü imkandan faydalanacak.”