Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz’dan emekli maaşı açıklaması: Düşük alanları destekleyeceğiz

Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Kanal 7’de gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Emekli maaşlarına ne zaman düzenleme...

cumhurbaskani yardimcisi yilmazdan emekli maasi aciklamasi dusuk alanlari destekleyecegiz fajt

Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Kanal 7’de gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Emekli maaşlarına ne zaman düzenleme getirileceği ve bu konuda yapılan çalışmalar sorulan Yılmaz, enflasyonun geniş kesimlerde yarattığı olumsuz hasarın ortadan kaldırılması için çok ciddi adımlar attıklarını ve maaşlarda düzenleme yaptıklarını hatırlattı.

Memur maaşlarında yılbaşından itibaren enflasyona paralel olarak artış olacağını ve bu artışın emekli memurlara da yansıyacağını belirten Yılmaz, “Oransal artışlar olacak” dedi. işçi emeklileri, Bağ-Kur emeklileri ve asgari emekli maaşı alanlar arasında enflasyon farkları var. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla bu kesimlere yönelik bir dengelenme sağlanacak.” “Bir çalışma sürdürüyoruz. Çalışmayı yıl sonuna kadar tamamlayarak emeklilerimize destek olmaya devam edeceğiz. Düşük alanlarda destekleyici bir yaklaşımımız olacak.” dedi.

“KIDEM TAZMİNATI İÇİN ÇALIŞMA YOK”

Kıdem tazminatı düzenlemesine ilişkin soru üzerine Yılmaz, “Şu anda bir çalışmamız yok. Sendikalarla oturup fikir birliğine varmadan bu konularda hiçbir adım atmadık, atmayacağız” dedi. , anlaşma ve anlayış.” söz konusu.

“2024 ORTASINDA YILLIK BAZDA ENFLASYONDA AZALMA”

Başkan Yardımcısı Yılmaz enflasyonla ilgili şunları söyledi.

“Aylık bazda düşüşleri daha erken göreceğiz. Bu yılın sonuna doğru ve gelecek yılın başında aylık bazda gelişmeleri göreceğiz. Yıllık bazda gelişmeleri ise daha çok 2024’ün ortalarına doğru göreceğiz.” söz konusu.

Kaynak: News Global