‘Koç’ üzere yatırım

İSTANBUL (İGFA) – Yılın 9 aylık periyoduna ait finansal sonuçlarını pahalandıran Koç Holding CEO’su Levent...

‘Koç’ üzere yatırım

İSTANBUL (İGFA) – Yılın 9 aylık periyoduna ait finansal sonuçlarını pahalandıran Koç Holding CEO’su Levent Çakıroğlu, “Küresel iktisada ait belirsizliklerin devam ettiği yılın üçüncü çeyreğinde yatırımlarımızı ve bedel yaratma odaklı iş anlayışımızı kararlılıkla sürdürdük. Koç Topluluğu olarak sağlıklı bilançomuz, kuvvetli likiditemiz, geniş tedarik zincirimiz, çeşitlendirilmiş portföy yapımız, çevresel, toplumsal ve kurumsal idare alanlarındaki öncü uygulamalarımız ve çalışma arkadaşlarımızın üstün çabaları ile yılın birinci 9 ayında başarılı sonuçlar elde ettik. Her fırsatta lisana getirdiğim üzere başarılarımızı hiçbir vakit yalnızca finansal sonuçlardan ibaret görmüyoruz. Ülkemizin geleceğine olan kuvvetli inancımızla, yatırımlarımıza kararlılıkla ve sürat kesmeden devam ediyoruz. Yılın birinci 9 ayında gerçekleştirdiğimiz 24,1 milyar TL’lik kombine yatırım ile son 5 yılda yaptığımız toplam yatırım 72,6 milyar TL’ye ulaştı. Yılın geri kalan periyodunda ihtiyatlı bir yaklaşımla faaliyetlerimizi sürdürürken, ülkemiz ve Topluluğumuz için paha yaratmaya devam edeceğiz” dedi.

Topluluk olarak insanı odağına alan bir yaklaşımla eşitlik ve kapsayıcılığı merkeze alarak hareket ettiklerini söyleyen Levent Çakıroğlu, “Sahip olduğumuz bu anlayışın hem ülkemizde hem de global çapta takdir görmesi bizleri gururlandırmaya devam ediyor. Forbes’un ‘Dünyanın En Güzel İşverenleri’ araştırmasında altı yıldır üst üste Türkiye’nin bir numaralı patronu seçilmemiz bunun en değerli göstergesi. Ayrıyeten yeniden dünyanın en büyük şirketlerinin listelendiği Fortune Küresel 500’de bu yıl da ülkemizi temsil eden tek şirket olmaktan büyük memnunluk duyuyoruz” tabirlerini kullandı.

Koç Topluluğu’nun faaliyet gösterdiği tüm kesimlerde güçlü performansını 2022’nin üçüncü çeyreğinde de devam ettirdiğine dikkat çeken Levent Çakıroğlu, “Küresel büyümesini emin adımlara sürdüren Arçelik, 2019’da giriş yaptığı Bangladeş’te rekabet gücünü artırmasına katkı sağlayacak yeni bir beyaz eşya üretim tesisinin temelini attı. Dünyada pek çok pazarda markalarıyla liderliğini koruyan Arçelik, tüm iş süreçlerini sürdürülebilirlik odağında dönüştürmeye de devam ediyor. Romanya’nın Ulmi kentindeki çamaşır makinesi fabrikası, Dünya Ekonomik Forumu tarafından verilen ‘Sustainability Lighthouse’ unvanına layık görüldü. Fabrikamız, güç ve su verimliliğini artırmak için yenilikçi teknolojileri kullanarak sürdürülebilir üretime öncülük ediyor” dedi.