Bitcoin Çöküşlerini Bilen Analist: Haziran’da Bu Dipler!

Bitcoin ve kripto para dünyasında takipçi sayısı çok olan kıymetli isimler var. Bu isimler yaptıkları...

Bitcoin Çöküşlerini Bilen Analist: Haziran’da Bu Dipler!

Bitcoin ve kripto para dünyasında takipçi sayısı çok olan kıymetli isimler var. Bu isimler yaptıkları varsayımlar ile topluluğa istikamet veriyor. Bu isimlerden biri de Bluntz ismini kullanan bir analist. Görüşlerine bir bakalım

Bitcoin için Haziran taban ayı mı?

Bluntz Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) için piyasa tabanlarının şimdi oluşmadığını söylüyor. Öbür taraftan Twitter’da 223.000 Twitter takipçisine seslenen Bluntz Bitcoin’in Haziran ayında 24.000 dolar düzeyine kadar düşebileceğini söylüyor. Ayrıyeten Bluntz’un vurguları şu halde:

“Düşük fiyatın olduğu vakit dilimleri düzgün görünse de, yüksek fiyatın oluştuğu vakit dilimleri hala epeyce ağır görünüyor. Ne olacağını tam olarak söyleyemiyorum. Lakin BTC ve ETH için bir çeşit yüksek fiyatın oluştuğu vakit dilimindeyiz. Ben sonraki evrede bunun bir fiyat düşüşüne işaret ettiği kanısındayım. Her türlü başarısızlığı izleyeceğim. 28.200-28.300 dolar bölgesini çok dikkatli bir halde takip ediyor olacağım.”

Analist, grafiğine bakarak Bitcoin’in fiyat hareketinin, teknik tahlilde W, X ve Y olarak etiketlenen dalgalarla çift üç Elliott Dalga modeli oluşturduğunu gösteriyor. Ayrıyeten analist W ve X dalgalarını etiketliyor. BTC’yi 24.800 dolar düzeyinin altına düşürecek olan Y düzeltici dalgasını çiziyor.

bitcoin cokuslerini bilen analist haziranda bu dipler 0 aDHBqJOT

BTC için denetimden çıkma tehlikesi

Popüler bir kripto analisti, Bitcoin’in (BTC) fiyatının şimdi “kontrolden çıkmadığını” belirtiyor. Tıpkı vakitte InvestAnswers’ın sunucusu olan analist yeni bir YouTube görüntüsünde 444.000 abonesine hitap etti. Analist BTC’nin borsalardaki arzının düşmesi dışında Bitcoin’in temel ölçütlerinin hepsinin yükseldiğini söylüyor. Analist borsalardan büyük ölçülerde Bitcoin çıkışına işaret etti. Büyük sermayeye sahip yatırımcıların en uygun dijital varlığı biriktirmesi analiste nazaran yükselişin işareti.

bitcoin cokuslerini bilen analist haziranda bu dipler 1 1IDQasZ8

InvestAnswers sunucusu, uzun vadeli olarak Bitcoin sahibi olanların sayısının arttığını belirtiyor. Bu bağlamda analiste nazaran şu anda bu kategoride yaklaşık 14,5 milyon Bitcoin bulunuyor.

BTC bu yazının yazıldığı sırada 26.320 dolardan süreç görüyor.

Ethereum için de emsal bir durum

Analiste nazaran Ethereum, düşüş trendine devam etmesi olası olan bir ayı bayrağı formasyonu oluşturuyor. Bu noktadaki görüşü ise şu biçimde:

“Ayı bayrağı şu anda son derece mümkün görünüyor. Daha evvel ben yüksek düzeylere çıkacağımızı düşünmüştüm. Lakin bugünkü bu satışla bence düşüş daha erken geldi. İşler süratle berbatlaşabilir.”

Analist daha evvel, incelediği toplumsal medya aldatmacasına dayanarak ETH için bir “aldatan” bir sıçrama konusunda ikazda bulunmuştu. Vurguları da şu biçimde idi:

“Akışıma göz atmak için yaklaşık 10 dakika harcadım. Şu anda son derece düşük kaliteli bir vakit çizelgesi olduğunu söyleyebilirim. Temelde %90’ı işe yaramaz gönderiler. Size bunu kanıtlayamam. Lakin bir aldatma odaklı pump hareketine hazırlık var üzere hiissediyorum.”

Kriptokoin.com olarak baktığımızda Ethereum son 24 saat içinde %2,9 düşüşle 1.798 dolardan süreç görüyor.