Belediyeden 4 bin 500 gence iş imkanı

Şanlıurfa’da işsiz gençlere yönelik iş imkanları sağlayan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Lideri Zeynel Abidin Beyazgül’ün talimatları...

Belediyeden 4 bin 500 gence iş imkanı

belediyeden 4 bin 500 gence is imkani 1672116820 858

Şanlıurfa’da işsiz gençlere yönelik iş imkanları sağlayan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Lideri Zeynel Abidin Beyazgül’ün talimatları doğrultusunda OSB’de imali tamamlanan fabrikalarda üretim başladı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan fabrikalarda 3 vardiya halinde 4 bin 500 gence iş imkanı sağlandı

ŞANLIURFA (İGFA) – Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Lideri Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Haliliye Belediye Lideri Mehmet Canpolat, iş başı yapılan ayakkabı fabrikasında incelemelerde bulundu.

Fabrikada çalışan işçilerle yakından ilgilenen Lider Beyazgül, onlarla sohbet edip çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ayakkabı üretiminin yapıldığı fabrikada öğlen vardiyasında emekçilerle birlikte sıraya giren Lider Beyazgül, Ayhan ile Lider Canpolat öğlen yemeğini daima birlikte yediler.

BAŞKAN BEYAZGÜL, FABRİKALARIMIZDA ÜRETİM BAŞLADI

Şanlıurfalı gençlerin istihdamına yönelik kurulan fabrikalarda üretimin başladığını anlatan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Lideri Zeynel Abidin Beyazgül, ‘’Şanlıurfa Büyükşehir Belediyemiz tarafından ihalesi yapılan fabrikalarımızda Şanlıurfa Valimiz Salih Ayhan, Haliliye Belediye Lideri Mehmet Canpolat ile incelemelerde bulunduk. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yürüttüğü Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı kapsamında Karacadağ Kalkınma Ajansının verdiği hibelerle fabrikalarımızı kurduk. Şanlıurfa’nın istihdama gereksinimi olduğunu düşünüyorduk. Fabrikalar hazır olduğunda yatırımcının daha kolay geleceğini düşündük ve fabrikalarımızdan 5 adedinin tahsisi yapıldı, bir adedini de Halk ekmeğimiz için ayırdık. Fabrikalarımızı gezerek personellerimizle bir ortaya geldik ve bu bizi nitekim çok keyifli ediyor. 20 yaş ortalaması olan kentimizde tabi ki en büyük sorun istihdamdı ve bu istihdam konusunda atılan en büyük adımdır. OSB’ye su getirme projesinin tamamlanmasıyla buraya yatırımlar daha da artacaktır. Biz büyük bir öncülük yaptık ve buraya gelen yatırımcılar öbür yatırımcılara vesile oluyorlar. İnançlı ortamda ürettiklerini basitçe ihracaat yahut iç piyasaya yönelik ulaşım sorunu olmadığını gördüler. Bu bir davet, bu bir başlangıçtı. Şanlıurfa’da bunların ardı gelecektir. Birlik ve beraberlik içerisinde yapılan çalışmaların devamı gelecektir’’ diye konuştu.

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan ise ‘’Şehrimizin kalbi OSB’deyiz. OSB’de üretimin olduğu yerde zenginlik vardır ve zenginliğin olduğu yerde huzur vardır. Şanlıurfa’da iş alanında biz pastayı büyüteceğiz’’ diye konuştu.

Türkiye’nin en genç vilayetleri ortasında birinci sırada yer alan Şanlıurfa’da Organize Sanayi Bölgesinde Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen fabrikalarda üretim başladı. Dev fabrikalarda şalterler kaldırıldı, 3 vardiya halinde 4 bin 500 Şanlıurfalı genç iş başı yaptı.

Biri halk ekmek fabrikası olarak hizmet veremeye başlayan fabrikalardan 5 adedinde ise ayakkabı üretimi yapılıyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yürüttüğü Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı kapsamında Büyükşehir Belediyesinin OSB’de imalini sürdürdüğü fabrikalarla Şanlıurfa, ayakkabıcılık dalında cazibe merkezi haline gelecek.