Otokoç Otomotiv’in Nitelikli Yatırımcılara Bono/Tahvil Satışı 2022’de toplam 1.43 milyar TL’ye yaklaştı

Öncülük vizyonu doğrultusunda attığı adımlarla tam 94 yıldır bölümde standartları tanımlayan; otomotiv perakendeciliği, araç kiralama...

Otokoç Otomotiv’in Nitelikli Yatırımcılara Bono/Tahvil Satışı 2022’de toplam 1.43 milyar TL’ye yaklaştı

Öncülük vizyonu doğrultusunda attığı adımlarla tam 94 yıldır bölümde standartları tanımlayan; otomotiv perakendeciliği, araç kiralama ve araç paylaşımı alanlarında faaliyet gösteren Otokoç Otomotiv, 2022 yılı içerisinde toplam bono / tahvil satışı meblağının 1.43 milyar TL seviyesine yaklaştığını duyurdu.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Otokoç Otomotiv Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı Dr. M. Başkan Kutman; “2022 yılı içerisinde nitelikli yatırımcılara yönelik yaklaşık 1.43 milyar TL meblağında, ortalama vadesi 9 ay olan finansman bonosu ve tahvil ihracı gerçekleştirdik. Piyasadan sağladığımız bu kaynağı bilhassa araç kiralama işimizde kullanacağız. Gerçek dalın fon kaynağı bulmakta zahmet çektiği ve sonlu ihraç gerçekleştirebildiği piyasada, ihraçlarımıza talep meblağının ortalama iki buçuk katı talep gelmiş olması, yatırımcıların Otokoç Otomotiv’e olan inancını tekrar gösterdi. Tüm yatırımcılarımıza gösterdikleri bu inanç için teşekkür ediyoruz. Muhtaçlığa nazaran önümüzdeki periyotta de ihraçlarımızı sürdürmeyi planlıyoruz” biçiminde konuştu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı