Bakan Alım duyurdu! Ödenekten şehit ve gazi çocukları faydalanıyor, 10 bin TL’ye kadar ödeme var

Çalışma Bakanı Vedat Alım toplumsal medya hesabı twitter üzerinden destekleme ödemeleri hakkında çok kıymetli bir...

Bakan Alım duyurdu! Ödenekten şehit ve gazi çocukları faydalanıyor, 10 bin TL’ye kadar ödeme var

Çalışma Bakanı Vedat Alım toplumsal medya hesabı twitter üzerinden destekleme ödemeleri hakkında çok kıymetli bir açıklama yaptı. Çalışma Bakanı Alım açıklamalarında şehit ve gazilerin kendilerine ve çocuklarına verilecek eğitim yardımları hakkında bilgilendirmede bulundu. Bakan Alım açıklamalarında eğitim ödemelerinin hesaplara yatırılacağını bildirdi.

10 BİN TL’YE KADAR ÖDEME YAPILIYOR

Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alım, eğitim yardımı ödemelerinin bugün yapılacağını duyurdu. Bakan Alım açıklamalarını toplumsal medya üzerinden yaptı.

Bakan Alım açıklamalarında şehitlerimizin çocuklarının 2022-2023 eğitim yardımı ödemelerinin yapılacağını tabir etti. Bu doğrultuda Bakan Alım ödeme meblağlarını da paylaştı ve ilköğretim için 5.004 TL, ortaöğretim için 7.506 TL, yükseköğretim için 10.008 TL yardım yapılacağını vurguladı.

BAKAN ALİM’İN AÇIKLAMALARI

Konu ile ilgili olarak Çalışma Bakanı Alim’in açıklamaları şöyle oldu: “Aziz şehitlerimizin çocukları ile harp/vazife malullerimizin kendilerinin ve çocuklarının 2022-2023 eğitim yardımı ödemelerini bugün yapıyoruz. Bu kapsamda; ilköğretim için 5.004 TL, ortaöğretim için 7.506 TL, yükseköğretim için 10.008 TL eğitim ve öğretim yardımı ödeyeceğiz.”