Boyner Grup’tan Yarınlar Büyüsün projesi

Boyner Grup’tan yenilikçi İnsan Kaynakları uygulamaları Toplumsal yarar ve sürdürülebilirlik anlayışının temeline cinsiyet eşitliğini konumlandıran...

Boyner Grup’tan Yarınlar Büyüsün projesi

Boyner Grup’tan yenilikçi İnsan Kaynakları uygulamaları

Toplumsal yarar ve sürdürülebilirlik anlayışının temeline cinsiyet eşitliğini konumlandıran Boyner Küme, bu alanda yaptığı yenilikçi uygulamalara bir yenisini daha ekledi. Boyner Küme, “Yarınlar Büyüsün” projesi ile ebeveyn olan çalışanlarına; uzatılmış babalık müsaadesi, evlat edinme müsaadesi, doğum sonrası anne ve baba için ruhsal dayanak, diyetisyen hizmeti ve çocuk gelişimi eğitimini kapsayan birçok dayanak sunacağını açıkladı.

Toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda kıymetli çalışmalara imza atan Boyner Küme, “Yarınlar Büyüsün” projesi ile insan kaynakları alanındaki yeni uygulamalarını duyurdu.

Toplumsal cinsiyet eşitliğinin Boyner Grup’ta şirket kültürü olduğunu ve insan kaynakları siyasetlerini yenilikçi uygulamalarla güncellediklerini belirten Boyner Küme ve Boyner Büyük Mağazacılık İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Seda Kayrak Kızıltan, “Boyner Küme olarak toplumsal cinsiyet eşitliğini bir demokrasi problemi olarak görüyor ve bunu sağlayabilmek ismine değerli çalışmalar yapıyoruz. İnsan kaynakları politikalarımız çerçevesinde toplumsal cinsiyet eşitliği ile ilgili çalışanlarımıza tertipli bilgilendirmeler yapıyor, eğitimler düzenliyoruz. İşe alım, aday kıymetlendirme süreçlerimizden başlayarak belli dönemlerde bayan çalışan oranımızı, bayan çalışanların eğitimlere iştirak ve terfi oranlarını takip ediyor,gerekli aksiyonları alıyoruz. Herkes için eşit ve yaşanabilir bir dünya, daha yeterli bir gelecek bayan ve erkek ayrımı yapmadan toplumsal cinsiyet eşitliği ile mümkün olacağına inanıyor, bu kapsamda anne ve babalara ait eşit uygulamaları hayata geçiriyoruz.açıklamasında bulundu.

Babalık müsaadesi uzatıldı, doğum öncesi ve sonrası takviyeler artırıldı

“Yarınlar Büyüsün” projesi ile ebeveynlik konusunu bütünüyle ele alan destekleyici siyasetler geliştirdiklerini anlatan Boyner Küme ve Boyner Büyük Mağazacılık İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Seda Kayrak Kızıltan, “Toplumsal cinsiyet eşitliği yaklaşımımızın bir yansıması olarak ebeveyn olan çalışanlarımızı cinsiyet rollerinden arındırarak desteklediğimiz yeni bir tertibe geçiyoruz. Proje ile baba olan çalışanlarımızın daha uzun müsaade hakları olacak. Babalık müsaadesini 1 haftalık yasal müddete ek olarak 3 hafta fiyatlı müsaade ile toplamda 4 haftaya çıkardık. Evlat edinme konusunda da eşitleyici düzenlemeler yaptık. Evlat edinen çalışanlarımız da doğum sonrası müsaadesi, babalık müsaadesi üzere hakları ve elbette tüm eğitim takviyelerini tıpkı biçimde kullanabilecek. Ayrıyeten, eğitimlerle, ruhsal takviye ve diyetisyen hizmeti üzere uygulamalar ile de anne ve baba olan tüm çalışanlarımızın yanında olacağız.” diye konuştu.

“Çalışanlarımızın memnunluğunu önemsiyor, insan kaynakları politikalarımızı günün şartlarına nazaran güncelliyoruz.” diyerek kelamlarına devam eden Kızıltan, pandemiyle birlikte uzaktan çalışmaya geçtiklerine, hala 2 gün ofis 3 gün konut olmak üzere hibrit çalışma modeliyle devam ettiklerine de değindi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı