Ali Babacan AFAD’da Fuat Oktay’la Görüştü: ‘Devletin kesinlikle mahallî idarelerle ve sivil inisiyatiflerle bir arada çalışması gerekiyor’

DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan, AFAD Başkanlığı’na giderek Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve AFAD...

Ali Babacan AFAD’da Fuat Oktay’la Görüştü: ‘Devletin kesinlikle mahallî idarelerle ve sivil inisiyatiflerle bir arada çalışması gerekiyor’

DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan, AFAD Başkanlığı’na giderek Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve AFAD Lideri Yunus Sezer’den sarsıntı bölgesiyle ilgili bilgi aldı.

Görüşmenin akabinde açıklamalarda bulunan Babacan, yarın (8 Şubat) sarsıntı bölgesine gideceğini söyledi. Babacan şu sözleri kullandı:

‘Yereldeki meseleleri kendilerine ilettik’

“Hem arama kurtarma faaliyetleriyle ilgili gelişmeleri dinlemiş olduk kendilerinden hem de bizim teşkilatımızdan gelen badireleri, bilgileri, yereldeki sıkıntıları kendilerine ilettik. Nitekim büyük bir zorluk içerisinde şu anda ülkemiz. On ili kapsayan geniş bir alan olumsuz etkilenmiş durumda. Devletin kesinlikle lokal idarelerle ve sivil inisiyatiflerle birlikte çalışması gerekiyor. Kamu ile özelin iş birliği ve yeterli bir uyum içinde çalışması gereken bir devirdeyiz. Biz de DEVA Partisi olarak tüm teşkilatımızla birlikte yaptığımız çalışmaların merkezi hükûmet üniteleriyle ve lokal idarelerle bir arada nasıl entegre edilebileceğiyle ilgili değerlendirmelerde bulunduk. Umarım ki yararlı olmuştur.”

Babacan yarın sarsıntı bölgesine gidiyor

Ayrıca afet bölgesine yarın gideceğini açıklayan Babacan, “Yarından itibaren şahsen zelzele bölgesinde gelişmeleri yerinde, arkadaşlarımızla birlikte izlemeye başlayacağız. Genel merkezimizden yedi farklı grup tüm vilayetlere, on bir ile gitmeye başladı. Onları o vilayetlere yönlendirdik. Ben de Adana, Osmaniye, Hatay bölgesinden başlamak üzere, vakit içerisinde değişkenlik gösterebilecek bir program dahilinde yarından itibaren zelzele bölgesinde olacağım” diye konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı