ABD Borç Tavanı Krizinin Ortasında Bu 5 Altcoin Sıçrayabilir!

ABD’nin borç krizini üzerine süreksiz bir mutabakat yapılmasıyla bu hafta dikkat cazip bir gelişme yaşandı....

ABD Borç Tavanı Krizinin Ortasında Bu 5 Altcoin Sıçrayabilir!

ABD’nin borç krizini üzerine süreksiz bir mutabakat yapılmasıyla bu hafta dikkat cazip bir gelişme yaşandı. Kripto uzmanı Christian Encila’ya nazaran bu da yükselmesi beklenen birinci 5 altcoin için bir dereceye kadar optimistlik kattı. Analist, bu altcoin’lerin mevcut piyasa ortamında yatırımcılara daha fazla çıkar getirme potansiyeline sahip olduğunu söylüyor.

İlk altcoin projesi Neo (NEO)

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere NEO, geçtiğimiz haftalarda en güzel 5 kriptodan biri oldu. Coingecko datalarına nazaran token tüm vakit dilimlerinde yeşil renkte yanıp sönüyor. Ayrıyeten, NEO son iki haftada yaklaşık %20 artış gösterdi. Bu durum, Neo’nun Alchemy Hisse ile iştirakinin tüketicilerin tercih ettikleri mahallî prestiji para ünitesiyle kripto satın almalarını sağlamasının akabinde geldi.

abd borc tavani krizinin ortasinda bu 5 altcoin sicrayabilir 0 HvzimB6D

Yazı sırasında, boğalar 10,21 dolarlık direnci dayanağa çevirmeyi başardı. Bu nedenle, yatırımcılar ve traderlar her ne kıymetine olursa olsun bu dayanak düzeyini tutmaya çalışmalı. Boğaların büyük bir fiyat hareketinin akabinde yorgun düşmesiyle, NEO’nun önümüzdeki günlerde yahut haftalarda 13,5 doları hedeflemeden evvel bu takviye üzerinde salındığını görebiliriz.

Listenin ikinci sırasında IOTA (MIOTA) var

IOTA piyasadaki yükselişin tadını çıkarıyor. Böylelikle, yatırımcılar için etkileyici çıkarlar sağlıyor. En son piyasa dataları, en düzgün 5 altcoin listemizdeki tokenin haftalık vakit diliminde %14 artarak en büyük yarar sağlayanlardan biri haline geldiğini gösteriyor. Mevcut fiyat hareketi, IOTA Kurucu Ortağı Dominic Schneider ile BAE Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Dr. Thani Zeyoudi ortasında IOTA Blockchain’in ülkenin dijital ekosistemine nasıl yardımcı olabileceğini tartışmak üzere yakın vakitte yapılan bir toplantı ile sağlandı.

abd borc tavani krizinin ortasinda bu 5 altcoin sicrayabilir 1 YZMH5CtJKripto para toplam piyasa pahası / Grafik: TradingView

IOTA boğaları, son birkaç gündeki güçlü yükselişin bir sonucu olarak şu anda tükenmiş durumda. Bununla birlikte, mevcut piyasa ortamı yatırımcıların ve traderların önümüzdeki haftalarda 0,27689 doları hedeflemelerine imkan tanıyor. Boğalar bu direnç düzeyini aşmayı başarırsa, token’ın daha yüksek karlara giden yolunu açacaktır.

Arbitrum (ARB)’u da unutmuyoruz

Arbitrum (ARB) bugünün en âlâ 5 altcoin listesinde üçüncü sırada yer alıyor. İdare tokenı ARB, geçen haftadan bu yana %11’den fazla artış gösterdi. Arbitrum’daki son on-chain gelişmeler, piyasada bulunan daha geniş yükselişe katkı sağladı.

https://twitter.com/arbitrum/status/1662493654630518784

ARB şu anda üst taraflı bir yörüngede ilerliyor. Bu da onu direkt 1,31 dolar direncinin önüne koyuyor. Bu direnç düzeyinin dayanağa dönüşmesi, önümüzdeki günlerde ve haftalarda daha yüksek düzeylere giden bir yol açacaktır. Fakat, rastgele bir düşüş token’ın çıkarlarını tehlikeye atar. Bu yüzden, yatırımcıların ve traderların temkinli olmasında yarar var.

Dördüncü altcoin projesi Huobi Token (HT)

Huobi, merkezi borsa piyasasında pazar hissesi hakimiyeti için daima gayret etti. Son vakitlerde borsa, piyasa kendini düzeltirken bile platformdaki kullanıcıların ve traderların büyümeye devam ettiğini gösteren haftalık bir rapor yayınladı. Bu da HT’yi %12’lik etkileyici bir karla piyasadaki en büyük yarar sağlayanlardan biri haline getirdi.

https://twitter.com/HuobiGlobal/status/1662654928727203840

HT yatırımcılarının şu anda dikkatli olması gerekiyor. Zira, altcoin’in son fiyat hareketleri onu ayılar için birincil gaye haline getiriyor. HT’nin mevcut dayanağını önümüzdeki günlerde 2,8 dolarda tutmak, yatırımcıların 3,7 dolarlık direnci hedeflemeye devam etmeleri için çok kıymetli olacak.

Son altcoin Injective (INJ)

Bugünün en güzel 5 altcoin listesini tamamlayan Injective (INJ). Injective’in bu hafta gerçekleşecek Avalon main-net yükseltmesi ile INJ daha yüksek çıkarlara gerçek ilerliyor. Coingecko’ya nazaran, altcoin son iki haftada yaklaşık %16 artış gösterdi. Böylelikle INJ, piyasadaki en büyük kar sağlayanlardan biri haline geldi.

https://twitter.com/Injective_/status/1662848208874160130

Yazı sırasında, INJ boğaları 6,895 dolar dayanağının üzerine yerleşmeye çalışıyor. Bu dayanak düzeyi tutarsa, INJ’nin daha yüksek bir fiyatı hedeflemesini sağlayacak. Bu nedenle, daha büyük bir üst istikametli salınımı takip etmeden evvel bu düzeyde konsolidasyon kaide.