Binance CEO’su O İddiaları Yanıtladı: Başka Bir FUD!

Bugünkü tezlere nazaran, Binance işçi sayısını azaltmak için kıymetlendirme yapıyor. Lakin kripto borsası durumun tam...

Binance CEO’su O İddiaları Yanıtladı: Başka Bir FUD!

Bugünkü tezlere nazaran, Binance işçi sayısını azaltmak için kıymetlendirme yapıyor. Lakin kripto borsası durumun tam olarak bu türlü olduğunu teyit etmedi. Tersine borsa CEO’su Changpeng Zhao, bu söylentiye FUD etiketini yapıştırdı.

Dev borsa işçi sayısını mı azaltacak?

Binance, işçi sayısını “yeniden değerlendirdiğini” söyledi. Lakin Twitter’da dünyanın en büyük kripto borsasının çalışanlarını işten çıkardığını sav eden söylentilerin akabinde işçi kesintisi yapıp yapmadığını doğrulamadı. Bir haber kaynağına nazaran Binance, “yetenek yoğunluğuna odaklanmaya” muhtaçlık duyduğunu ve “haklara sahip olmak” yerine “kritik rollerde gerçek yetenek ve uzmanlığa” sahip olup olmadığını “yeniden değerlendirdiğini” söyledi. Binance, “yüzlerce açık rolü doldurmaya çalışacağını” ekledi.

Gazeteci Colin Wu’nun Wu Blockchain bülteni, Twitter’da “birden fazla kaynağın” Binance’in halihazırda işçi çıkardığını doğruladığını söyledi. Wu attığı bir tweet’te, “İşten çıkarmalar genel piyasanın zayıf olması ve daha evvelki büyük genişlemeyle ilgili olabilir,” dedi. Ayrıyeten, önümüzdeki ay borsanın çalışanın %20’sini işten çıkarabileceğini ekledi.

https://twitter.com/WuBlockchain/status/1663890209526927373

Ancak Binance’in Baş İrtibat Sorumlusu Patrick Hillmann bir tweet’inde borsanın “maliyet düşürücü bir tedbir olarak çalışanların %20’sini çıkarmadığını” kaydetti.

https://twitter.com/PRHillmann/status/1663925648182607872

Binance CEO’su CZ: Bu söylentiler öteki bir FUD

Bu söylentilerin akabinde borsanın CEO’su Changpeng Zhao (CZ) sessizliğini bozdu. Binance CEO’su, kripto borsasındaki işten çıkarma haberleri hakkında konuştu. CZ, şirkette bir “dibe vurma” programları olduğundan bahsetti. Bu kapsamda CZ, Meskenden Çalışma (WFH) konusunda küçük bir örnek verdi. CZ, işten çıkarma söylentisini, öteki bir FUD olarak ele aldı. Bu doğrultuda, daima yaptığı üzere ve “4” ile etiketledi.

https://twitter.com/cz_binance/status/1663945939482968075

Söylentilere yanıt veren Binance işvereni, şirkette bir “bottom out” programı olduğunu kaydetti. Bu program temelinde, şirket için güçlü olmayan birçok çalışanın ayrılması isteniyor. CZ, birinci olarak insanların birçoğunun kusursuz performans gösterdiğini söyledi. Lakin şirketin kültürüne uymadıklarını da kelamlarına ekledi. Bununla birlikte CZ, Konuttan Çalışma (WFH) ile ilgili küçük bir örnek verdi. Öte yandan bunun herkes için olmadığını vurguladı.

Bu ortada Binance işvereni, “Bottom Out” programının daima olduğunu belirtti. Münasebetiyle, bunu haftalık olarak uyguladığını kaydetti. Buna ek olarak, Binance’ın ‘işten çıkarmak’ zorunda olduğu insanlara ait bir oran olmadığını sav etti. CZ, bu programın neden uygulandığına da kendisince açıklık getirdi. Ona nazaran, bu tıp bir program sayesinde Binance, kuruluşundan dört ay sonra kârlı hale gelmeyi başardı. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, dev kripto borsası 2 kripto kışında hayatta kalmayı başardı. Dahası, hala günlük, haftalık ve aylık bazda karlılığını müdafaaya devam ediyor.