500x mi? Türklerin Sepetindeki Altcoin İçin Çılgın Tahminler Var!

Altcoin yatırımcıları 26 Mayıs’tan bu yana yükselmeye devam eden XRP’nin sıradaki düzeylerini gözetiyor. Tarihî datalar,...

500x mi? Türklerin Sepetindeki Altcoin İçin Çılgın Tahminler Var!

Altcoin yatırımcıları 26 Mayıs’tan bu yana yükselmeye devam eden XRP’nin sıradaki düzeylerini gözetiyor. Tarihî datalar, teknik hareketlerin olumlu bir SEC dava sonucuyla birleşmesi durumunda 500x’e kadar ralli öneriyor.

XRP 2 yıllık trend çizgisini paramparça etti

Kripto analisti Jaydee’ye nazaran, XRP’deki son yükseliş trendi, yatırımcılar için değerli bir teknik indikatör olan iki yıllık trend çizgisini aştığı için bilhassa dikkat gerektiriyor.

Jaydee’nin tahliline nazaran, 2017’de XRP, iki yıllık trend çizgisini aştığında değerli bir kırılma yaşadı. Bu kırılma fiyatında büyük bir ralliye yol açtı. XRP, yalnızca bir yıl içinde 504x’lik artış gördü. Şayet bir yatırımcı 2017’nin başında XRP satın almış olsaydı, yıl sonuna kadar %50.000’den fazla yatırım getirisi sağlayacaktı.

500x mi turklerin sepetindeki altcoin icin cilgin tahminler var 0 9DJv2ier

XRP boğaları şu anda 0,5116 dolarda yer alan kritik direnci aşmanın peşinde. Bu türlü bir durumda, XRP’nin teknik olarak 2024 yılına kadar 258 dolar gayesine hakikat yolu temizlenecek. Lakin bu fiyat hareketini etkileyen birden fazla faktör kelam konusu.

Örneğin, devam eden SEC ve Ripple Labs davası, tokenin gelecekteki fiyat hareketlerini kıymetli ölçüde etkileyecek. Dava, Ripple Labs’ın lehine çözülürse, XRP’nin daha fazla benimsenmesine ve yatırım yapılmasına yol açabilir. Öte yandan, aksi tarafta bir sonuç talebin azalmasına ve bedelinin düşmesine yol açacak.

Altcoin analistleri çıtayı yüksek tutmaya devam ediyor

Kripto analisti Jaydee, XRP’nin kısa müddet içinde 504x’lik bir dalgalanma yaşamayacağını söylüyor. Analiste nazaran, XRP’nin piyasa bedeli, bu kadar değerli bir kıymet artışını desteklemek için çok yüksek. XRP’nin şu anda 26 milyar doları aşan bir piyasa pahası var. Bu da onu piyasa kıymetine nazaran altıncı en büyük kripto para ünitesi yapıyor.

Bu belirsizliklere karşın, birçok yatırımcı ve analist XRP’nin beklentileri konusunda yükselişini sürdürüyor. Altcoin, hudut ötesi süreçler için birçok büyük banka ve ödeme işlemcisi ile finans sanayisinde kıymetli ölçüde benimsenmiştir.

https://twitter.com/Ripple/status/1658807209646604288

Temel indikatörler altcoin için önemli büyüme potansiyellerine işaret ediyor

Ortalama Hassaslık Osilatörüne (ASO) nazaran, XRP için mevcut heyetim, birkaç temel indikatör ile epey yükselişte. Bu yükseliş hissine katkıda bulunan kilit faktörlerden biri, XRP’nin piyasa derinliğinin yüksek volatilitesi. Bu değişken hacim, bir kripto para ünitesine yönelik kıymetli ilgi ve talebi gösterir.

Ek olarak, Egrag Crypto tarafından yakın vakitte yapılan bir tahlile nazaran, XRP’nin üst istikametli yörüngesine devam edeceğini gösteren bir yükseliş kesişimi var. Tahlillerine nazaran XRP, %20’lik bir artıştan sonra küçük bir düzeltme yaşasa bile, 0,4810 ve 0,4277 dolarlık muhtemel dayanak düzeyleri hala kıymetli bir paha düşüşü önleyecek güçte.

500x mi turklerin sepetindeki altcoin icin cilgin tahminler var 1 ZyvOgQFT

Kısa vadede 1 dolar mümkün mü?

XRP şu anda 26 Mayıs’tan bu yana sürdürdüğü yükseliş ivmesini 0,50 doların üzerinde tutuyor. Bir öbür kripto analisti DonAlt, aktüel tahlillerinde bu hareketin 1 doları aşıp aşamayacağını tartıştı.

https://twitter.com/CryptoDonAlt/status/1663904331614109698

XRP’ye bu maksadında güç sağlayan metriklerden biri, adres etkinliğindeki bu artıştı. Bu olay, potansiyel olarak XRP için bir yükseliş eğilimi manasına gelir. Bu da daha geniş altcoin pazarından muhtemel bir ayrışmaya işaret eder.

SEC ve Ripple davasından son gelişmeler

2020’nin sonlarından bu yana süren davanın en son kararına yalnızca haftalar kalmış olabilir. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse geçtiğimiz günlerde davanın “aylar değil haftalar” içinde sonuçlanacağına inandığını söz etmişti. Kriptokoin.com olarak aktardığımız XRP yanlısı avukat Jeremy Hogan’in iddiaları de bu beklentiyle eşleşiyor.