Zeytinburnu Belediyesi Yardım İçin Zelzele Bölgesinde

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.4 büyüklüğündeki sarsıntının çabucak akabinde harekete geçen Zeytinburnu Belediyesi, 30 şahıstan oluşan...

Zeytinburnu Belediyesi Yardım İçin Zelzele Bölgesinde

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.4 büyüklüğündeki sarsıntının çabucak akabinde harekete geçen Zeytinburnu Belediyesi, 30 şahıstan oluşan arama kurtarma takımıyla birlikte, tam donanımlı arama kurtarma aracını ve günlük 10 bin şahsa kadar sıcak yemek servisi yapabilen taşınabilir ikram tırını bölgeye sevk etti.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve etraf vilayetlerde de büyük ölçüde hissedilen 7.4 büyüklüğündeki sarsıntının çabucak akabinde harekete geçen Zeytinburnu Belediyesi, tüm imkânlarını seferber etti.

Zeytinburnu Belediyesi’ne bağlı, 30 kişilik arama kurtarma grubunun yanı sıra, 6 mühendis, 4 sağlıkçı işçi ve 6 afet beslenme uzmanıyla birlikte tam donanımlı arama kurtarma aracı ve taşınabilir ikram tırı kargo uçağıyla bölgeye sevk edildi.

Zeytinburnu Arama Kurtarma Ekipleri’yle birlikte hizmet verecek olan arama kurtarma aracındaki termal kameralı drone sistemi enkaz altında canlı tespiti yapabiliyorken, taşınabilir ikram aracı ise günlük 10 bin şahsa kadar sıcak yemek servisi yapabiliyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı