YouTube Premium üyeliklerine zam geldi! İşte yeni fiyatlar

Sosyal medya platfromlarından YouTube, birinci olarak 2018 yılında Premium sistemini duyurarak fiyatlı abonelik getirdiğini açıklamıştı....

YouTube Premium üyeliklerine zam geldi! İşte yeni fiyatlar

Sosyal medya platfromlarından YouTube, birinci olarak 2018 yılında Premium sistemini duyurarak fiyatlı abonelik getirdiğini açıklamıştı. Bu bilhassa kullanıcıların, reklamsız ve daha birçok ayrıcalıklarla görüntülerini izleyebilmeleri amaçlandı.

ÖĞRENCİ ABONELİK FİYATINA YÜZDE 100 ARTIRIM GELDİ

YouTube, bugün Premium abonelerine gönderdiği bir e-posta ile artırım yaptığını duyurdu. YouTube Premium, aylık 9,99 TL olan öğrenci abonelik fiyatını 19,99 liraya çıkararak %100 artırım yaptı. 16,99 TL olan Ferdi Premium abonelik fiyatı ise 29,99 lira artarak %76 zamlandı. Son olarak da 25,99 TL olan Aile Premium planı ise %130 artırarak 59,99 liraya yükseldi.

21 KASIM’DAN İTİBAREN GEÇERLİ OLACAK

Teknoloji devi YouTube, Premium abonelerine gönderdiği e-postada artırım eklenen fiyatların 21 Kasım 2022 tarihinden itibaren geçerli olacağını belirtti. Firma, geçtiğimiz günlerde 4K görüntü dayanağı özelliğini Premium aboneleri üzerinde test etmeye başlamıştı. Ama daha evvel herkeste kullanılan bu özelliğin Premium’a geçecek olması birçok YouTube kullanıcısını rahatsız etmişti. Şirket bu yüzden tekrardan 4K özelliğini tüm kullanıcılar için faal etme kararı aldı.

Zam gelme nedeninin de 4K takviyesi nedeniyle olduğunu kestirim ediliyor. Zira YouTube, Premium özelliği çıktığından beri birinci defa fiyatlarına artırım yaptı.

Kaynak: Shiftdelete / Teknoloji