Yaşlı kadının yüzüne tekme atan vicdansız kendini böyle savundu: Erkek sandım, pişmanım

Düztepe Mahallesi’nde pazartesi günü bankta oturan Suriye asıllı zihinsel engelli Leyla Muhammed’in (70) etrafında toplananlar,...

Yaşlı kadının yüzüne tekme atan vicdansız kendini böyle savundu: Erkek sandım, pişmanım

Düztepe Mahallesi’nde pazartesi günü bankta oturan Suriye asıllı zihinsel engelli Leyla Muhammed’in (70) etrafında toplananlar, çocuk kaçırmaya çalıştığını ileri sürdü. Bu sırada kalabalık ortasındaki bir kişi yaşlı bayana tekme attı. Akın anı ve bayanın gözyaşı döktüğü anlar, cep telefonu kamerasıyla görüntülendi. Toplumsal medyada paylaşılan imgeler reaksiyon çekti.

TUTUKLANDI

Olayla ilgili soruşturma başlatan polis takımları, yaşlı bayana tekme attığı tespit edilen 4 çocuk babası Şakir Çakır’ı gözaltına aldı. Çocuk kaçırıldığı savları üzerine tekme attığını ve pişman olduğunu söyleyen Çakır, tabirinin alınmasının akabinde hür bırakıldı. Lakin, karara başsavcılık itiraz edince, Çakır, tekrar gözaltına alındı. Yapılan araştırmada; ‘fuhşa teşvik’ dahil 9 farklı cürümden kaydı olduğu belirlenen Şakir Çakır, polisteki süreçlerinin akabinde salı günü sevk edildiği adliyede çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe ‘kasten yaralama’ kabahatinden tutuklandı.

“ERKEK SANDIM, PİŞMANIM”

Şakir Çakır tabirinde tekme attığı kişinin bayan olduğunu bilmediğini öne sürdü. Garsonluk yapan Çakır, “4 çocuğum var. Olay günü kalabalık toplanmış ve çocuk kaçıran bir kişinin yakalandığını söylüyordu. Ben de olayın kendi kızıma yönelik bir kaçırma aksiyonu olduğunu düşündüm. Kendimi kaybettim ve kalabalıkta erkek sandığım bireye yönelik kızgınlıkla olayı gerçekleştirdim. Müştekinin bayan olduğunu bilmiyordum. Müşteki de birinci etapta benden şikayetçi olmamıştı. Olaydan ötürü pişmanım” dediği belirtildi.

TEDAVİSİ SÜRÜYOR

Bu ortada, Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavisi süren Leyla Muhammed’i Vali Davut Gül, kent protokolü ve çeşitli sivil toplum kuruluşu üyeleri ziyaret etti. Sıhhat durumu âlâ olan Leyla Muhammed’in, birkaç gün içerisinde taburcu edileceği belirtildi.

Demirören Haber Ajansı / Hasan Kırmızıtaş – Şimdiki