Ünlü doktor, Hande Soral’ın 16 saat süren doğum fotoğraflarını paylaştı

2017 yılında meslektaşı İsmail Demirci ile dünya meskenine giren oyuncu Hande Soral, 1 hafta evvel...

2017 yılında meslektaşı İsmail Demirci ile dünya meskenine giren oyuncu Hande Soral, 1 hafta evvel birinci bebeği Ali’yi dünyaya getirdi. Ünlü tabip Furkan Kayabaşoğlu ise toplumsal medya hesabından doğum sürecinde çekilen fotoğrafları paylaşarak yaşanan 16 saatlik güçlü süreci anlattı.

“HANDE BU SÜREÇTE KENDİNE HAYRAN BIRAKTI”

Kelamlarına “Hiçbir şey kolay olmuyor” diye başlayan Kayabaşoğlu, Soral’ın hastane odasından doğum sonrasına kadar yaşadıklarını bir bir anlattı. Sıkıntı geçen 16 saatten bahseden ünlü hekim, paylaşımında şu tabirleri kullandı: “Hiçbir şey kolay olmuyor. Saatler süren bir emek. Lisana kolay tam 16 saat… Hande tüm bu süreç boyunca kendine hayran bıraktı bizi. Sürecin her anında, her dakikasında bize olan inancı, ahengi inanılmazdı. Saatler boyunca sevgili bücürümüz Ali ‘patron’ bizlerse onun emekçileriydik.”

“10 KÜSUR SAAT BOYUNCA SABRETTİK”

“Kasılmalarımız meskende başlamıştı, daha hastaneye birinci girdiğimizde işveren iletisini net vermişti: ‘Ben ne dersem o!’ Kalp atışları o kadar sondaydı ki, üzerine geçen on küsur saat boyunca bize yalnızca sabretmek düştü, sabırla beklemek. Lakin nasıl bir sabır… An geldi güldük, eğlendik, an geldi biraz zorlandık. Sonunda da rahimdeki kocaman miyomumuza, boyna dolanan kordonumuza ve azıcık tombiş delikanlımıza karşın doğumu tamamlamayı başardık. Doğum sonrası iki anneyi de tebrik ettim. Birinci olarak tabi ki Hande’yi. Akabinde bu türlü birini yetiştirdiği için annesini. Ve tabi ki dokuz doğuran sevgili babamızı. Babalar bu sürecin en ayrılmaz kesimi %50 hissedarı. Doğum bitip konuta gittiğimde, mesleğim için ne kadar şanslı olduğumu düşünüyordum. Hayatıma kattığı dostluklar için. Güzel geldin Ali! Büyük bir emek sonrasında, sevinç içinde, büyük bir sevgiyle dünyaya geldin. Hayatından emek, sevinç ve sevgi hiç eksik olmasın.”