Ünlü Trading Şirketi, Türklerin Aldığı Altcoin’i Delist Ediyor!

Bir kripto para trading firması olan Cumberland, Filecoin’in (FIL) ticaretini süreksiz olarak askıya alacağını duyurdu....

Ünlü Trading Şirketi, Türklerin Aldığı Altcoin’i Delist Ediyor!

Bir kripto para trading firması olan Cumberland, Filecoin’in (FIL) ticaretini süreksiz olarak askıya alacağını duyurdu. Karar, kripto para ünitelerini çevreleyen düzenleyici ortamla ilgili artan telaşların ortasında geldi. Duyuru, Cumberland’ın müşterilerine gönderilen bir ikazda yapıldı. İşte detaylar…

Trading şirketi, Filecoin’i delist ediyor

Cumberland, bugün, yani 1 Haziran’da TSİ 19:00’dan itibaren geçerli olmak üzere Filecoin kripto para ünitesinin OTC ticaretini durduracak. Bununla birlikte, firma müşterilerine, o vakitten evvel girilen tüm süreçlerin Ana Satın Alma Mukavelesinde belirtilen standart prosedürlere nazaran yapılacağına dair teminat verdi. Cumberland’in Filecoin’in OTC ticaretini askıya alma kararının arkasındaki belli nedenler çabucak açıklanmadı. Lakin bu hareket, kripto piyasasında artan düzenleyici inceleme ve ihtiyat eğilimiyle uyumlu. Cumberland’ın birtakım rakipleri benzeri tasalar nedeniyle operasyonlarını şimdiden küçülttü.

unlu trading sirketi turklerin aldigi altcoini delist ediyor 0 AbtNLuig

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere dünyanın en büyük dijital varlık idare şirketi olan Grayscale Investments, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) Filecoin’e yatırım yapacak bir tröst için kaydının geri çekilmesini talep eden bir mektup aldığını açıkladı. SEC’in Filecoin’i bir menkul değer olarak sınıflandırdığı ve düzenleyicinin talebine yol açtığı bildirildi. Cumberland’ın Filecoin’in OTC ticaretini durdurma kararı, gelişen düzenleyici ortamda gezinmek için ihtiyati bir tedbir olabilir. SEC’in aksiyonları ve çeşitli kripto piyasası iştirakçileri üzerindeki incelemesi, birçok firmayı operasyonlarını yine değerlendirmeye ve mevcut düzenlemelere uygunluğu sağlamaya zorladı.

FIL bedeli ivme kaybetti

Söz konusu tokenı kullanan merkezi olmayan depolama platformu Filecoin, kıymetinde yüzde 2,7’lik bir düşüş yaşayarak 4,68 dolardan süreç gördü. CoinMarketCap’e nazaran piyasa pahası 2 milyar doların biraz altındaydı. Şu an itibariyle Cumberland, Filecoin ticaretine ait spesifik telaşları hakkında daha fazla detay vermedi. Bununla birlikte, SEC’in kripto sanayisine daha fazla odaklanmasıyla birlikte, şirketlerin süratle gelişen varlıklar ortamında gezinirken mevzuata uygunluğu sağlamak için stratejilerini değerlendirmeye ve ayarlamaya devam etmesi bekleniyor.

unlu trading sirketi turklerin aldigi altcoini delist ediyor 1 n3vqlUNb

Grayscale Investments, SEC’in Filecoin yatırım iştirakinin kaydını geri çekme talebine karşılık olarak, Filecoin’in bir menkul değer olarak sınıflandırılmasına karşı çıktı. Bu durum, kripto para ünitelerinin mevcut finansal çerçevede sınıflandırılması ve ele alınmasını çevreleyen devam eden tartışmaları ve düzenleyici zorlukları vurgulamakta. Genel olarak, Cumberland’in Filecoin’in OTC ticaretini askıya alma kararı, artan düzenleyici incelemeye cevap olarak piyasa iştirakçileri tarafından benimsenen temkinli yaklaşımın altını çizmektedir. Kripto sanayisi, piyasanın uzun vadeli sürdürülebilirliğini ve büyümesini sağlamak için faal olarak netlik arayan ve gelişen düzenlemelere ahenk sağlamak için adapte olan şirketlerle birlikte düzenleyici belirsizliklerle boğuşmaya devam ediyor.