Twitter, Ethereum ile bahşiş verme dönemini başlattı

Dünyanın en tanınan toplumsal medya platformlarından Twitter,  kullanıcıların beğendikleri öteki kullanıcılara para gönderebilmesini sağlayan bahşiş kutusu özelliğini...

Twitter, Ethereum ile bahşiş verme dönemini başlattı

Dünyanın en tanınan toplumsal medya platformlarından Twitter,  kullanıcıların beğendikleri öteki kullanıcılara para gönderebilmesini sağlayan bahşiş kutusu özelliğini geçtiğimiz aylarda kullanıma sunmuştu.

Bu özellik ile kullanıcılar, kendileri için bir “bahşiş kutusu” oluşturabiliyor. Böylece başka Twitter kullanıcıları, farklı ödeme araçlarını kullanarak paylaşımlarını beğendikleri kullanıcıları maddi olarak destekleyebiliyor.

ÖDEME FORMÜLLERİNE ETHEREUM DA EKLENDİ

İçerik üreticilere Bitcoin ile bahşiş vermek imkanı sunan toplumsal medya devi, artık de Ethereum ile bahşiş zamanını başlattı.

Bahşiş özelliği, kullanıcıların direkt favori hesaplarına para göndermelerine imkan tanımanın yanı sıra; hayır kurumlarına, bağış kampanyalarına katkıda bulunulmasını da sağlıyor.

Bununla bir arada kullanıcılar Cash App, Patreon, Paypal, Bandcamp ve Venmo üzerinden para transferi gerçekleştirebiliyor.