Tunus’ta “devlet güvenliğine komplo” suçlamasıyla 5 kişi gözaltına alındı

Tunus’ta “devlet güvenliğine komplo” suçlamasıyla 5 kişinin gözaltına alındığı bildirildi. Demokratik Akım Partisi Genel Sekreteri...

Tunus’ta “devlet güvenliğine komplo” suçlamasıyla 5 kişi gözaltına alındı

Tunus’ta “devlet güvenliğine komplo” suçlamasıyla 5 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Demokratik Akım Partisi Genel Sekreteri avukat Gazi eş-Şevaşi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “devlet güvenliğine komplo” suçlamasıyla Cumhurbaşkanı Kays Said’e muhalif bireylerin amaç alındığını savundu.

Müvekkili Hiyam et-Turki’nin sabahın erken saatlerinde güvenlik güçlerince meskenine yapılan baskınla gözaltına alındığını aktaran Şevaşi, Turki’nin bilinmeyen bir yere götürüldüğünü söyledi.

Şevaşi, “devlet güvenliğine komplo” suçlamasıyla gözaltına alınanların yarın hakim karşısına çıkarılacağını lisana getirdi.

Bu bireylerin terör davalarıyla ilgilenen mahkemeye sevk edildiği için 48 saat sonra avukatlarıyla görüştürüleceğini kaydeden Şevaşi, gözaltına alınanlar ortasında Nahda Hareketi eski yöneticilerinden Abdulhamid el-Celasi, İş ve Özgürlükler için Demokratik Blok Partisi yöneticilerinden Hiyam et-Turki ve işadamı Kemal Latif’in de olduğunu belirtti.