TRT ortak imal “Kare Kadrosu: Gizemli Ada” vizyona girmek için gün sayıyor!

TRT Çocuk’un sevilen çizgi dizilerinden biri olan “Kare”, orijinal sinema sinemasıyla beyazperdede küçük dostlarıyla buluşmaya...

TRT ortak imal “Kare Kadrosu: Gizemli Ada” vizyona girmek için gün sayıyor!

trt ortak yapim kare takimi gizemli ada vizyona girmek icin gun sayiyor 1694781090 5746

TRT Çocuk’un sevilen çizgi dizilerinden biri olan “Kare”, orijinal sinema sinemasıyla beyazperdede küçük dostlarıyla buluşmaya hazırlanıyor. Merakla beklenen animasyon sineması , 29 Eylül’de sinemaseverlerin beğenisine sunulacak.

Bu yıl vizyona girecek olan TRT ortak üretimi yedinci animasyon sinema olan “Kare Grubu: Gizemli Ada”, 29 Eylül’de izleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor. TRT Çocuk’un ilgiyle takip edilen çizgi dizisi “Kare”nin birinci sinema sineması olan imal, birbirinden eğlenceli müzikleri ve yenilenen animasyon tekniğiyle küçük dostlarıyla beyazperdede buluşacak. Sinemada ayrıyeten çocuklar için bir sürpriz yer alıyor. Minik izleyicilerin TRT Çocuk ekranlarından severek takip ettikleri Kehribar ve Boncuk karakterleri de Kare Takımı’nın bu heyecanlı serüveninde onlara eşlik edecek. 

72Sbf 1694781006 3533

UZMANLARIN KATKILARIYLA HAZIRLANDI

Uzun ve titiz bir hazırlık süreci sonunda tamamlanan sinema, TRT Çocuk’un uzman psikologları, çocuk gelişim uzmanları ve içerik editörlerinin katkılarıyla hazırlandı. Direktör koltuğunda Orhan Bal’ın oturduğu sinemanın senaryosunu Ali Salman kaleme aldı. 2D animasyon tekniğiyle hazırlanan sinemanın eğlenceli müziklerini ise Burak Çambel hazırladı.3pE4q 1694780995 5933

FİLMİN KONUSU

Sürprizlerle dolu bir adada “Renkli Notalar Müzik Yarışması”na katılan, birbirlerinden ve yaptıkları müzikten hoşlanmayan Çayırlar ve Misketler ailelerinin en küçük üyeleri adadan kaybolur. Hemen adaya gelen Kare Ekibi, bir yandan çocukları bulmaya çalışırken bir yandan da bu gizemli adadaki garipliklerle gayret etmek zorunda kalır.

KPMfr 1694780957 257

Kare Ekibi, çocukların izlerini sürerken, yolları adanın derinliklerinde bulunan epey tuhaf ve bir o kadar da etkileyici bir dünyaya çıkar. Buldukları farklı formüllerle mağaradan kurtulmayı başaran Kare Takımı’nı öteki sürprizler de beklemektedir.