Diyet Tutkunlarına Müjde: Şef Şefika Günyel’den Lezzetli Öğün Önerileri

Bilindiği üzere bilhassa bayanlar tarafından bir diyet furyasıdır gidiyor. Yaz aylarının gelmesi ile birlikte birçok...

Diyet Tutkunlarına Müjde: Şef Şefika Günyel’den Lezzetli Öğün Önerileri

Bilindiği üzere bilhassa bayanlar tarafından bir diyet furyasıdır gidiyor. Yaz aylarının gelmesi ile birlikte birçok kişi diyet tarifler ile beslenerek kışın almış oldukları kiloları süratli bir biçimde vermek için uğraşıyor. Hal bu türlü olunca da devreye ünlü şefler giriyor. Ünlü şeflerin vermiş oldukları tarifler ile birlikte diyetlerini yapmak isteyen şahıslar için alanında uzman ünlü şef Şefika Günyel, birkaç teklif paylaştı.

“DENGE TEK ÇARE”

Diyet yapmayı sevmediğini açıkça belirten şef Günyel, “Ben her şeyi yerim. Diyet yemek yapayım aman yağını az koyayım, salçasını kısayım üzere bir başım hiç olmadı. Ayrıyeten laf ortamızda diyet yemekler bana hiç lezzetli gelmiyor. İstikrarlı öğünler yapmaya çalışırım. Mesela meskende aileme yemek yaparken ya da TV programımda bir menü oluştururken yaptığım yemeklerde her şeyin istikrarı olsun isterim. Ağır bir ana yemek varsa önüne yahut gerisine çok hafif lezzetlerle tamamlarım menüyü. Bence çağın kabusu obezitenin önüne geçmenin de tek devası bu. İstikrar tek deva.” dedi.

diyet tutkunlarina mujde sef sefika gunyelden lezzetli ogun onerileri 0 JgEsOvm7

“HER KÜRÜ DENEMEYİN”

Sosyal medya üzerinden alanında uzman olmayan birçok kişi tarafından paylaşılan her kürün denenmemesi gerektiğini vurgulayan Günyel, “Öncelikle her kişinin bünyesi bir değil. Birine limon uygun gelirken başkasına zencefil âlâ gelebilir. Diyet yaparken insanlarımızın yaptığı en büyük yanlış bu. Ben tanım veririm vermesine ancak her bireyde tıpkı etkiyi yaratmayabilir. Şayet limona alerjiniz yoksa ya da tansiyonunuz için ziyanlı değilse limonu yaptığınız her küre eklemenizi öneririm. Hem bedene hem de diyetinize harikulade bir yararı olacaktır. Tıpkı biçimde tarçını da ekleyebilirim.” dedi.