Sonbahara uygun dekoratif eserler nelerdir? Sonbahar dekorasyonu nasıl olmalı?

Göçmen kuşların yeni yuvalarına hakikat havalandığı, yaprakların sararıp solduğu sonbahar mevsiminde tabiatın yenilenme süreci konutlarımızda...

Sonbahara uygun dekoratif eserler nelerdir? Sonbahar dekorasyonu nasıl olmalı?

taslak haberim 1694775062 775

Göçmen kuşların yeni yuvalarına hakikat havalandığı, yaprakların sararıp solduğu sonbahar mevsiminde tabiatın yenilenme süreci konutlarımızda de büyük tesirleri beraberinde getiriyor. Tabiat ile konutumuzun ortasındaki güçlü bağı derinden hissetmek isterseniz sonbahara özel dekoratif eserlerle enfes bir bakış açısını yakalayabilirsiniz. Pekala, sonbahara uygun dekoratif eserler nelerdir? İşte ayrıntılar…

Yağmur damlalarının pencerelerden süzüldüğü, toprak kokusunun atmosfere karıştığı, ağaç yapraklarının yeşilden kızıla döndüğü sonbahar mevsiminde tabiat adeta büyük bir uyanışa geçiyor. Sakinliğin ve huzurun iç içe geçtiği bu özel vakit diliminde tahminen de tüm aksilikleri geride bırakarak orijinal bir başlangıcın adımlarını atıyoruz. Bu başlangıç kimi vakit iç dünyamızda kimi vakit da hayat alanlarımızda gerçekleşiyor. Günümüzün büyük bir çoğunluğunu geçirdiğimiz meskenlerimiz de bu değişimden ziyadesiyle etkileniyor. Son periyotlardaki trend dekoratif eserlerle siz de sonbaharı meskenlerinize davet etmek isterseniz tavsiyelerimize kulak vermeye hazır olun! Gelin, 2023 Sonbahar/Kış dekorasyonuna damga vuracak modüllere birlikte göz atalım.

SONBAHAR DEKORASYON ÜRÜNLERİ

Fırından yeni çıkmış sıcacık bir dilim kek, kahve çekirdeklerinin tüm odayı kaplayan kokusu eşliğinde bir fincan kahve ya da kavrulmuş yemişlerin ağızda bıraktığı güzel tat… Sonbahar demek sofraların adeta lezzet şölenine döndüğü tatları da hayatımıza serpiştiriyor. Keyifli bir sofra kurgusunu destekleyen en değerli şeylerin başında ise elbette yemek kadroları geliyor. Sofraların gustosunu yükseltecek şık bir yemek grubu, size özel hissettirecek anları da beraberinde getirecektir. 

Sonbahar sofra dekorasyonu

Sonbahar mevsimini yansıtacak yaprak ya da çiçekli yemek kadrolarının yanı sıra sonbahar renklerinden hardal, kiremit rengi, yağ yeşili ya da kahverengi tonlarındaki yemek ekipleriyle da sofralarınızı süsleyebilirsiniz.

XhMos 1694773997 6971

Sonbahar masa dekorasyonu

Ayrıca sonbaharın sevilen figürlerinden balkabakları da sofralarınıza samimi bir görünüm katabilir.

5NiJp 1694773976 1368

Sonbahara yemek takımları

Doğanın döngüsünü konutunuzun dört bir köşesinde hissetmek müspet bir atmosfer inşa etmenize yardımcı olabilir. Bunun için tabiatın nefes kesen görünümlerini, yeşilden kızıla dönen orman denizlerini, sempatik hayvan figürlerini duvarlarınızdaki tablolarınızda kullanabilirsiniz. 

DncrR 1694775708 0425

Sonbahar tabloları

Duvara asılan dekoratif makrome ayrıntılar ve elde şekillendirilmiş tasarım eserlerle de duvarlarınızı zenginleştirebilirsiniz.

ecAKD 1694781890 0063

Yaz sıcakları ve kış soğukları ortasında bir geçiş süreci olan sonbaharda mesken dekorasyonun olmazsa olmaz kesimlerinden biri de kadife, kaşmir ve örgü dokular oluyor. Koltuk şalları, ince battaniyeler ya da örgü ayrıntılı kırlentler bu periyotta konutunuza yenilik katacak.

fugTz 1694782205 0518

Sonbahar dekorasyon önerileri

Bir başka sonbahar esintisi de elbette portakal, tarçın, elma ya da kahve kokulu mumlar olacaktır. İster salonlarda ister antre ister yatak odalarında kullanabileceğiniz bu mis kokulu mumlar hem ruh halinizi müspete çevirecek hem de konutunuzun daha şık görünmesinin püf noktası haline gelecek.

 

MuCKM 1694782409 9878

UNUTMAYIN HOŞ BİR MESKEN HUZURLU ADIMLARIN BAŞLANGICIDIR!