Trend Micro, Microsoft Azure ile çift haneli büyüme yakaladı

Bulut tahlilleri satışlarında yürütülen başarılı iş birliği, 2023 ve sonrası için yeni büyüme fırsatları yaratıyor...

Trend Micro, Microsoft Azure ile çift haneli büyüme yakaladı

Bulut tahlilleri satışlarında yürütülen başarılı iş birliği, 2023 ve sonrası için yeni büyüme fırsatları yaratıyor

Dünyanın önde gelen siber güvenlik şirketlerinden Trend Micro, Microsoft Azure ile ilgili çeşitli alanlarda yapılan iş birlikleri sonucunda güçlü bir büyüme ivmesi yakaladığını açıkladı.

Trend Micro’nun geçtiğimiz günlerde düzenlenen Microsoft Ignite etkinliğinde sergilediği tahlil ve hizmetlere buradan ulaşabilirsiniz.

Trend Micro Türkiye Teknik Önderi Burçin Olgaç, “Üst seviye güvenlik sağlayan tahlillerimiz ve hizmetlerimizle bulut güvenliği alanına öncülük ediyoruz. 25 yıldır Microsoft’un sağlam iş ortağıyız ve müşterilerimize katma kıymet sağlamanın daima yeni yollarını arıyoruz. İnovasyonlarımıza devam ediyoruz ve dünyayı daha inançlı hale getirmeye yönelik ortak misyonumuz ile işletmelerin dijital dönüşüm seyahatlerinde siber riskleri daha aktif bir biçimde yönetmelerine yardımcı oluyoruz” dedi.

Bulut tahlilleri kesimindeki süratli büyüme ivmesi devam ediyor. Trend Micro, Microsoft Azure platformunda 2022 yılının sonunda yüzde 70 büyüme oranına ulaşmayı öngörüyor.

Canalys Baş Analisti Jay McBain, “Microsoft Azure, 2022 yılının ikinci çeyreğinde yüzde 40 ile genel bulut sağlayıcıları ortasında en süratli büyüyen platformlardan biri oldu. Birçok işletme dijital dönüşüm seyahatine devam ediyor ve siber güvenlik de bu seyahatin ayrılmaz bir kesimi. İşletmelerin verimli ve inançlı iş operasyonları için mahallî bulut güvenliğine yahut iş ortağı hizmetlerine öncelik vermeleri ve bu alana yatırım yapmaları gerekiyor” dedi.

Matas Teknoloji ve Tertipten Sorumlu CIO/CHRO’su Thomas Grane ise, “Oyunda önde olmayı seviyorum, bu nedenle şirket olarak siber güvenliğe büyük öncelik veriyoruz ve en erken basamaklarda göz önünde bulunduruyoruz. Trend Micro, bu stratejimize çok düzgün ahenk sağlıyor ve güçlü bağlarımız bulunuyor” dedi.

Microsoft Strategic 500 Customer ortasında yer alan ve Küresel Gold ISV olan Trend Micro, geçtiğimiz yıl Microsoft Azure platformunda bulut tabanlı güvenlik tahlilleri ve yeni ortak satış fırsatları oluşturma stratejisini duyurdu.

Büyüme fırsatları ve yeni iş birliği alanları şunlar yer alıyor:

  • Trend Micro Vision One ve Microsoft Sentinel entegrasyonu ile daha güzel görünürlük ve atağa uğrayan yüzeyin idaresi için gelişmiş yetenekler.
  • Hem şirket içi hem de bulut senaryolarına yönelik güçlü ağ güvenliği, ortak satış için kusursuz fırsatlar sağlamaya devam ediyor.
  • Microsoft Sentinel ve Dynamic 365 üzerine inşa edilen Trend Micro Yönetilen Hizmeti, Azure Market’te listelenecek ve ortak satışa hazır olacak formda oluşturuldu.
  • Kamu, sıhhat, finans ve üretim dallarındaki riskleri azaltmak ve uyumluluğu desteklemek üzere oluşturulan kesim tahlilleri, kolay ve üst seviye bulut güvenliği sağlıyor.

Trend Micro’nun şu anda Azure Market’te ortak satışa hazır 7, süreç yapılabilir 4 ve MACC uyumlu 2 olmak üzere toplamda 12 tahlili bulunuyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı