Elon Musk duyurdu: Kalıcı olarak askıya alınacaklar!

Dünyanın en varlıklı insanı olan ve 44 milyar dolarlık bir mutabakatla Twitter‘ı satın alan Elon...

Elon Musk duyurdu: Kalıcı olarak askıya alınacaklar!

Dünyanın en varlıklı insanı olan ve 44 milyar dolarlık bir mutabakatla Twitter‘ı satın alan Elon Musk, Twitter hesabından şirketin gidişatı hakkında yeni açıklamalarda bulundu.

Şu anki misyonunun Twitter toplumsal medya platformunu açık orta en gerçek bilgi kaynağı haline getirmek olduğunu söyleyen Musk, makul bireylerin kimlik taklidini yani kimlik bürünme yapan taklitçi hesaplar ve “parodi” hesabı olduğunu açıkça tabir etmeyen hesapların ikaz yapılmaksızın kalıcı olarak askıya alınacağını duyurdu.

Elon Musk’ın yapmış olduğu “Twitter’ın dünyanın açık orta en hakikat bilgi kaynağı haline gelmesi gerekiyor.” paylaşımına karşılık veren Twitter’ın eski CEO’su Jack Dorsey,Musk’ın yapmış olduğu paylaşıma, “Kime nazaran gerçek?” yanıtını verdi.

SEÇİM SONUNA ERTELENDİ

Cuma günü yaklaşık 3700 çalışanı işten çıkartmış ve şirketin günlük 4 milyon dolar ziyan ettiği belirten Musk, Twitter fiyatlı hesap doğrulama sistemini Twitter Blue paketi ile fiyatlı hale getirmişti. Evvelce yapılan bilgilendirmede isteyen herkesin mavi onay rozeti alabileceğini söyleyen Musk kararından döndü.

Herkesin onaylı hesaba sahip olabileceği bir ABD orta seçim periyodu geçirmek istemeyen şirket, şimdilik bu kararından vazgeçti. Sistemi şimdi tam olarak nasıl inançlı hale getireceğini bilemeyen Musk, fiyatlı mavi onay rozeti sistemini seçim sonuna kadar erteledi.

KOVULAN ESKİ ÇALIŞANLAR GERİ ÇAĞRILDI

Bloomber’in haberine nazaran yaklaşık 3500 kişiyi işten çıkaran Elon Musk. İşten çıkarılan birtakım şahısları çalışmak için geri çağırdı. Gazeteci Casey Newton, Twitter’ın Slack kanallarından ele geçirilen bir bildirisi paylaştı.

Mesajda, “Hafta sonu bu bildiri için üzgünüm, fakat bunu yazmak istedim. Birtakım çalışanların şirkete geri dönüp dönmeyeceklerini sorma fırsatımız olduğunu bilmenizi istiyorum. İsimleri ve münasebetleri pazar günü saat 16.00’ya kadar bir ortaya getirmem gerekiyor.” tabiri görüldü. Şirketin iş gücünün yaklaşık yarısını işten çıkaran Musk’ın şirket için kıymetli ve tecrübeli olan birtakım çalışanları farkında olmadan işten çıkardığı düşünülüyor.