TBMM Lideri Şentop taarruzda yaralananları ziyaret etti

İSTANBUL (İGFA) – TBMM Lideri Mustafa Şentop, Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesini ziyaret ederek İstiklal...

TBMM Lideri Şentop taarruzda yaralananları ziyaret etti

İSTANBUL (İGFA) – TBMM Lideri Mustafa Şentop, Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesini ziyaret ederek İstiklal Caddesi’ndeki terör atağında yaralanan vatandaşlar ve yakınlarıyla görüştü. Yaralılara geçmiş olsun dileklerini ileten Şentop, tabiplerinden da durumları hakkında bilgi aldı.

Hastane çıkışında gazetecilere açıklamalarda bulunan TBMM Lideri Şentop, hain hücumda 6 vatandaşın hayatını kaybettiğini, 81 vatandaşın ise yaralandığını hatırlattı. Tedavisi tamamlanan 58 kişinin taburcu eğildiğini lisana getiren Şentop, 23 kişinin farklı hastanelerde tedavilerinin devam ettiğini kaydetti.

Meclis Lideri Şentop, Türkiye’de 85 milyonun kenetlenip teröre karşı birlik içinde duruş sergilediğini vurgulayarak, “Türkiye çok daha farklı, çok daha ağır durumlarla karşılaştı. Bunların üstesinden daima birlikte geldik. Bugün de terörle çabasında çok düzgün bir noktaya geldi. Teröristlere yaptıklarının hesabı soruluyor. Bu olayda da kesinlikle sorulacaktır.” diye konuştu.

Saldırıya ait milletlerarası medyada çıkan haberleri de pahalandıran Şentop, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Türkiye’nin huzurunun bozulmasından, Türkiye’de yaşayan insanların rahatsızlığından keyif alanlar, memnuniyet duyanlar var dünyada elbet lakin şunu söylüyorum: Terör iki tarafı keskin bıçak üzeredir. Kesinlikle bunu kullananları da bundan memnuniyet duyanları da vurur. Türkiye’yi istikrarsızlaştırmak isteyenler kendileri istikrarsızlaşacaktır. Huzurunu bozmak isteyenlerin de tez vakitte huzuru bozulur. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Natürel bizim milletimiz dostunu düşmanını bilir, gerektiği vakit da bunlara karşılığını veririz. Buna muktediriz her vakit.”

TBMM Lideri Şentop’a, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve Beyoğlu Belediye Lideri Haydar Ali Yıldız da eşlik etti.