Son Dakika: Yeni eğitim yılı takvimi belli oldu! İkinci ara tatil Ramazan Bayramı ile birleşecek

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, katıldığı canlı yayında eğitim gündemine ait soruları yanıtladı. Öğretmen atamalarıyla...

Son Dakika: Yeni eğitim yılı takvimi belli oldu! İkinci ara tatil Ramazan Bayramı ile birleşecek

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, katıldığı canlı yayında eğitim gündemine ait soruları yanıtladı. Öğretmen atamalarıyla ilgili dikkat çeken sözler kullanan Bakan Özer, “Son iki atamada İstanbul’a tartı verdik. Bilhassa okul öncesi eğitimle ilgili atamalara yük vereceğiz.” sözlerini kullandı.

YARIYIL TATİLİ 23 OCAK-3 ŞUBAT TARİHLERİ ORTASINDA YAPILACAK

2022-2023 eğitim öğretim yılına ait de yeni bilgiler veren Özer, “Ara tatilleri çok düşündük, kaldıralım mı kaldırmayalım mı? Bir değişikliğe gitmedik. 2022-2023 eğitim-öğretim yılı 12 Eylül 2022 tarihinde başlayacak ve 16 Haziran 2023 tarihinde sona erecek. 2022-2023 eğitim ve öğretim yılında yarıyıl tatilini 23 Ocak-3 Şubat 2023 tarihleri ortasında planlıyoruz.

İKİNCİ ORTA TATİL BAYRAM İLE BİRLEŞTİRİLDİ

14-18 Kasım 2022’de birinci, 17-20 Nisan 2023’te ikinci orta tatili yapacağız. İkinci orta tatili Ramazan Bayramıyla birleştirdik.” dedi. 2023 yılında Ramazan Bayramı tatili 21 Nisan tarihinde başlayacak.

“ÖĞRETMENLERİN ORTA TATİLDE OKULA GELME ZORUNLULUĞUNU KALDIRIYORUZ”

Öğretmenlere bir de müjde veren Bakan, “Bir müjde daha vereyim o vakit. Kovid-19 salgınında öğretmenlerimiz çok yoruldu. Biz dijital platform oluşturmuştuk öğretmenler için. Orta tatillerde öğretmenlerin okula gelme zorunluluğunu kaldırıyoruz birinci sefer. Uzaktan eğitim görecek öğretmenlerimiz.” sözlerini kullandı.

ÖZEL OKUL ÜCRETLERİ

Özel okullarla ilgili şikayetlere değinen Özer, konuşmasının devamında şunları söyledi: “Ara sınıfları keyfe acı formda artırma imkanı yok. Velilerimizden gelen tüm şikayetleri kıymetlendiriyor, gerekli müdahaleleri yapıyoruz.”