Sepetinizde Var mı? Bu 3 Altcoin Trend Oldu!

Kripto sanayisi gibisi görülmemiş bir süratle gelişirken, şuurlu karar verme için eğrinin önünde kalmak zarurî....

Sepetinizde Var mı? Bu 3 Altcoin Trend Oldu!

Kripto sanayisi gibisi görülmemiş bir süratle gelişirken, şuurlu karar verme için eğrinin önünde kalmak zarurî. Her geçen gün, kripto para ünitelerinin görünümünü yine şekillendiren yeni trendler ortaya çıkıyor. Bu bağlamda, şu anda en çok trend olan 3 altcoin projesinin fiyat performansına bir göz attık.

Patlayan göğüs coin’i: Pepe (PEPE)

Pepe birkaç haftadır CoinMarketCap’in trend kripto paralar listesinde bir numarada yer alıyor. Geliştiriciler, göğüs coin’i Matt Furie’nin çizgi sinema karakteri ‘Pepe the Frog’dan esinlenerek oluşturdu. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere PEPE, geçtiğimiz ay astronomik fiyat artışıyla kripto topluluğunu kasıp kavurdu.

Bununla birlikte, o vakitten beri PEPE’nin fiyatı kıymetli ölçüde geriledi. Lakin tekrar de şu anda hakkında en çok konuşulan kripto paralardan biri olmaya devam ediyor. Basın saatine nazaran, PEPE son 24 saatte %1 artışla 0,000001269 dolardan el değiştiriyordu. Bu ortada, geçtiğimiz hafta PEPE %12’den fazla paha kaybetti. Böylelikle, 5 Mayıs’ta ulaştığı tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 0,00000431 dolara kıyasla %70’ten fazla düşüş yaşadı. Öte yandan, aylık bazda, PEPE’nin fiyatı %5’in üzerinde artış gösterdi.

sepetinizde var mi bu 3 altcoin trend oldu 0 jCgb5gnGPEPE 1 aylık fiyat grafiği / Kaynak: CoinMarketCap

Gündemden düşmeyen altcoin: Ripple (XRP)

LADYS, KEKE ve benzerlerinde keskin fiyat artışlarına yol açan PEPE’nin tetiklediği son trendin bir sonucu olarak, en trend kripto paralar listesine haftalardır göğüs paralar hakim. Fakat XRP, son vakitlerde ağ aktivitesindeki artış ve Ripple’ın ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı yürüttüğü yasal gayrette elde ettiği küçük kazanımlarla tetiklenen kayda bedel fiyat artışlarına şahit oldu. Bunların akabinde XRP, şu anda trend olan birinci 3 kripto varlık ortasında yer alıyor. Bu yazının yazıldığı sırada altcoin, 0,52 dolardan süreç görüyordu. Ayrıyeten, gün içinde %1,8’den fazla artış kaydetti. Geçtiğimiz hafta boyunca da tanınan altcoin %13’ün üzerinde kıymetli yararlar elde etti.

sepetinizde var mi bu 3 altcoin trend oldu 1 LAI18dOnXRP 1 haftalık fiyat grafiği

Kısa mühlet evvel piyasaya girdi ve trend oldu: Sui (SUI)

Son olarak, en çok trend olan üçüncü altcoin SUI oldu. Ayrıyeten Sui, birkaç haftadır yerini koruyor. SUI, Mysten Labs tarafından başlatılan ve akıllı mukavelelerin yürütülmesi için gereken süreyi kısaltmayı ve merkezi olmayan uygulamaları için ölçeklenebilirliği artırmayı amaçlayan bir platform olan Sui Network tarafından geliştirilen mahallî bir token.

Mysten Labs’ı eski Facebook mühendislerinin kurduğunu belirtmek gerekiyor. SUI’yi temel Blockchain’in korunmasına ve işletilmesine yardımcı olmak için geliştirdiler. Token temel olarak süreç ve operasyonel fiyatların ödenmesinin yanı sıra ağın doğrulayıcılarını ödüllendirmek için kullanılıyor. Basın vaktinde SUI, 0,94 dolar düzeyinde süreç görüyordu. Ayrıyeten, son 24 saat içinde yaklaşık %1,4 oranında bedel kaybetti. Bu ortada, altcoin geçtiğimiz hafta %4,6’dan fazla, ay içinde ise neredeyse %80 oranında bedel kaybetti.

sepetinizde var mi bu 3 altcoin trend oldu 2 NvEZBYUQSUI 1 haftalık fiyat grafiği

Önceki haftalarla kıyaslandığında, yalnızca PEPE en trend kripto paralar ortasındaki yerini korudu. Bunun nedeni, XRP üzere daha esaslı başka kripto para üniteleri kıymetli fiyat artışları yaşarken, yatırımcıların göğüs coin’lere olan ilgisinin azalması.