Garajda duran otomobilini internette satışa çıkardılar! İkinci şoku, ilan sahibini arayınca yaşadı

Sultangazi İsmetpaşa Mahallesi’nde gayrimenkul danışmanlığı yapan Zafer Türk, arabasını satışa çıkardı. Türk, arabasının art camına...

Garajda duran otomobilini internette satışa çıkardılar! İkinci şoku, ilan sahibini arayınca yaşadı

Sultangazi İsmetpaşa Mahallesi’nde gayrimenkul danışmanlığı yapan Zafer Türk, arabasını satışa çıkardı. Türk, arabasının art camına astığı satılık ilanıyla alıcı çıkmasını bekledi. Bu sırada esnaf arkadaşı, bir internet sitesinde aracın satılık ilanını gördüğünü söyledi. Türk, internete ilan vermediği halde aracının kimler tarafından satışa çıkarıldığını öğrenmek için harekete geçti.

BİR DE KAPORA İSTEDİ

İlandaki numarayı arayan Türk, ikinci şoku kendisinden kapora istemesiyle yaşadı. Polise ihbarda bulunan Türk, savcılığa da kabahat duyurusunda bulundu. Türk, ilanı yayınlayan siteden ve ilanı veren bireyden şikayetçi oldu.

“BAŞKASININ ARACIYLA MİLLETİ DOLANDIRMAYA ÇIKMIŞ”

Zafer Türk, “Tanımadığım biri aracımla ilgili internette satılık diye ilanı vermiş. Görünce şok geçirdim, kendimi makus hissettim. Psikolojim bozuldu. Çabucak karakola gidip, şikayetçi oldum. İnternet sitesi ve ilanı yayınlayan kişi hakkında kabahat duyurusunda bulundum. Benim aracım satılık ancak, internette ilan vermedim. İlandaki numarayla alıcı üzere irtibata geçtim. Adam milleti dolandırmak için bu türlü bir geçersiz ilan açmış. Benim ruhsattaki ismimi bir biçimde silip, kendi ismini yazmış. Adam pişkin pişkin konuşuyor. Kendisi ile yazıştığımızda aracı görmek istediğimi söyledim. Kendisinin vilayet dışında olduğunu, aracın yeniden benim ikamet ettiğim bir sokakta kapalı otoparkta olduğunu söyledi. Adam diğerinin aracıyla milleti dolandırmaya çıkmış. Kimse bunlara prestij etmesin. Kapora alıp insanları dolandırıyorlar” dedi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / İktisat