“Seçilirsem Türk vatandaşlığından çıkarım” diyen Mehmet Öz, ABD’de senato adayı olmaya hak kazandı

ABD Senatosu için Cumhuriyetçi Partiden Pensilvanya’dan aday olan Öz’ün rakibi Dave McCormick, ön seçimlerde yenilgiyi...

“Seçilirsem Türk vatandaşlığından çıkarım” diyen Mehmet Öz, ABD’de senato adayı olmaya hak kazandı

ABD Senatosu için Cumhuriyetçi Partiden Pensilvanya’dan aday olan Öz’ün rakibi Dave McCormick, ön seçimlerde yenilgiyi kabul etti. McCormick, yaptığı açıklamada, “Bugün, Öz’ü arayarak zaferi nedeniyle tebrik ettim.” dedi.

8 KASIM’DA YARIŞACAKLAR

Mehmet Öz ise Senato seçimlerinde kendisini destekleyeceğini açıklayan McCormick’e, Twitter hesabından teşekkür etti. Eski lider Donald Trump’ın da desteklediği Dr. Öz, 8 Kasım’da yapılacak seçimlerde Demokrat Parti’nin mutlaklaşmış adayı John Fetterman ile yarışacak.

Ön seçim yarışını az farkla önde götüren Mehmet Öz’ün rakibi Dave McCormick, 24 Mayıs’ta, kimi ilçelerden postalanan ve üzerine tarih yazılmayan oy pusulalarının da sayılması gerektiği tarafında dava açmıştı. 25 Mayıs’ta ise Dr. Öz ile rakibi Dave McCormick ortasındaki oy farkı yüzde 0,5’in altında kalınca oyların otomatik olarak tekrar sayılacağı açıklanmıştı.

SEÇİLİRSE TÜRK VATANDAŞLIĞINDAN ÇIKACAK

Daha evvel Türk kimliğiyle gurur duyduğunu açıklayan Öz, geçtiğimiz haftalarda senatör seçilmesi halinde Türk vatandaşlığından çıkacağını duyurmuştu.

AA / Betül Yürük – Dünya