Trabzonspor’da deprem! Yıldız futbolcu sözleşmeyi kabul etmedi, takımdan ayrılıyor

Üstün Lig‘de şampiyonluğa ulaşan Trabzonspor‘un yıldız futbolcusu Nwakaeme, gruptan ayrılıyor. 33 yaşındaki oyuncu, bordo-mavililerle yeni...

Trabzonspor’da deprem! Yıldız futbolcu sözleşmeyi kabul etmedi, takımdan ayrılıyor

Üstün Lig‘de şampiyonluğa ulaşan Trabzonspor‘un yıldız futbolcusu Nwakaeme, gruptan ayrılıyor. 33 yaşındaki oyuncu, bordo-mavililerle yeni mukavele için mutabakat sağlayamadı.

HAMSIK’E VERİLEN FİYAT TEKLİF EDİLDİ

Hakkında transfer tezleri ortaya atılması üzerine kulüpte kalmak istediğini açıklayan oyuncu, Trabzonspor idaresinden yıllık 3 milyon 500 bin euro talep etti. Uzatılan mukavelesiyle birlikte dönem başına 1 buçuk milyon euro garanti fiyat ödenen oyuncuya son teklif olarak Marek Hamsik’e verilen fiyat olan 1 buçuk milyon euro garanti fiyat ile bonuslar ve imza parası dahil toplam 2 milyon euroluk muahede sunuldu.

MASADAN KALKTILAR

Trabzonspor idaresi, Nwakaeme’nin teklifi geri çevirmesi ve taleplerinde ısrar etmesi üzerine masadan kalktı. Uzlaşma sağlanamayan oyuncuyu gözden çıkaran bordo mavili kulüp, Nwakaeme’nin yerine yeni oyuncu arayışlarına girdi.

NWAKAEME’YE YENİ TEKLİF YAPILMAYACAK

Nijeryalı oyuncuya yeni teklif sunmama kararı aldığı öğrenilirken, bordo mavili kulüp, Şampiyonlar Ligi ve gelecek dönem planlamalarını Nwakaeme’siz olarak şekillendiriyor. Nwakaeme konusunda her iki tarafın da geri adım atmaması halinde oyuncuyla yollar ayrılacak. Futbolcunun sunulan teklifi revize edilmeden kabul etmesi halinde Nwakaeme ekipte kalacak.