SEC Sonrası ADA, OP, LINK, MATIC ve ETH’de Son Durum

Kripto para piyasası SEC davaları akabinde kayda kıymet toparlanma kaydediyor. ADA, OP, LINK, MATIC ve...

SEC Sonrası ADA, OP, LINK, MATIC ve ETH’de Son Durum

Kripto para piyasası SEC davaları akabinde kayda kıymet toparlanma kaydediyor. ADA, OP, LINK, MATIC ve ETH için göz önünde bulundurulması gereken sıcak gelişmeler şu şekilde…

Optimism (OP), ‘Bedrock’ yükselmesini tamamladı

Optimism, merakla beklenen “Bedrock” yükseltmesini muvaffakiyetle tamamladı. Ağın geliştiricisi OP Labs tarafından duyurulan geliştirme, hızlandırılmış para yatırma müddetlerini, azaltılmış katman-1 fiyatlarını ve güçlendirilmiş güvenlik tedbirlerini beraberinde getiriyor.

Bu ilerlemelerin uygulanması, geliştiricinin son teknoloji Optimism OP Stack yazılımından yararlanan ölçeklenebilir Web3 ağlarından oluşan bir “Süper Chain” kurma savlı misyonunda çok kıymetli bir adımı işaret ediyor. OP fiyatı, SEC davalarıyla birleşen gelişmelerin ortasında %5’in üzerinde bedel kazanmayı başardı.

https://twitter.com/optimismFND/status/1666169811720712196

Ayrıca, bir Twitter duyurusuna nazaran, ağ artık Ethereum’da meydana gelen yine düzenlemelerini belirleme yeteneğine sahip. Bu yine düzenlemeleri kullanıcıların Optimism istikrarlarına meselesiz bir halde yansıtıyor.

Gelişme, evvelki ortalama 10 dakikalık bekleme müddetinin tam bilakis, yatırma müddetlerinin kıymetli ölçüde sadece bir dakikaya indirilmesinin yolunu açtı. Gas fiyatları açısından Bedrock hard fork, Ethereum’daki bilgi kullanılabilirliği fiyatlarını %40 üzere kayda kıymet bir oranda muvaffakiyetle azalttı.

https://twitter.com/optimismFND/status/1666155844776361985

Chainlink, %8’lik yükseliş için bu takviye çizgisini korumalı

LINC fiyatı dün %7 civarında bedel kaybettikten sonra dinginleşti. Son düşüş, piyasadaki olumsuzlarla birlikte LINK’in ayın en düşük noktasına ulaşmasına neden oldu. Haftalık grafikte LINK, pahasının yaklaşık %6’sını kaybetti. LINK’in şu anda değerli bir fiyat artışı yaşaması için genel direnç düzeyini aşması gerekiyor.

Kritik 8.70 dolar düzeyinde güçlü bir dirençle karşılaştığından beri, ayılar piyasaya hakim oldu. Bu da ağır satış baskısına ve kıymetli takviye düzeylerinin kırılmasına neden oldu. Şu anda, LINK’in piyasa bedeli düşük kalmaya devam ediyor. Bu gerileme, son vakitlerde piyasada alıcı bulunmadığına işaret ediyor.

sec sonrasi ada op link matic ve ethde son durum 0 Uf5bgluq

LINK artık daha yüksek düzeyler için 6,70 dolar direncini kırmayı deneyecek. Bu hareket mevcut düzeyler %8’lik yararı temsil ediyor. Öteki yandan, ayıların fiyatı 6 doların altında çekmesi, potansiyel olarak 5,60 dolara yol açacak. Lakin LINK, 7 dolar direncini geri alırsa, ayılar büsbütün devre dışı bırakabilir.

Son seansta süreç gören LINK hacmi kırmızı renkteydi. Nu da piyasada güçlü bir alım gücünün olmadığını gösteriyor.

Polygon (MATIC), SEC davasının ortasında büyük transferlerde patlama yaşadı

On-chain tahliller, MATIC balina süreçlerinin son vakitlerde ani bir yaşadığını gösteriyor. Ağdaki büyük hareketler, piyasa gözlemcilerinin dikkatini çekti ve spekülasyonlara yol açtı. Bu hareketliliğin gerisindeki katalizör, SEC’in Binance ve Coinbase’e açtığı son davalardı.

IntoTheBlock’a nazaran Polygon, ağındaki büyük süreçlerin hacminde, son 24 saat içinde %742’lik şaşırtan bir artış kaydetti. Balina süreçleri 64.44 milyon dolara ulaşan kayda kıymet bir artış gösterdi. Tekrar de, piyasa genel ivme, MATIC fiyatını %2’nin üzerinde düşüşe zorluyor.

sec sonrasi ada op link matic ve ethde son durum 1

Ethereum (ETH) fiyat gücünü tekrar kazandı

ETH fiyatı son 24 saat içinde kayda paha bir artış kaydetti. Yazım sırasında 1,860 doların üzerinde süreç görüyor. Ethereum’un fiyatı, büyük bir düşüşün akabinde 1.775 dolar bölgesinin yakınında dayanak buldu. Burada bir taban oluşturdu. Bitcoin’e benzeri formda 1.800 dolarlık direnç bölgesinin üzerinde yeni bir yükseliş başlattı.

Teknik tahlillere nazaran, ETH için sıradaki dirençler 1.865 ve akabinde 1.898 dolarda olacak. Bu düzeyler birebir vakitte 100 saatlik Kolay Hareketli Ortalamanın üst bölgelerini temsil ediyor. En kritik direnç düzeyi, 1900 dolar bölgesine yakın. ETH boğaları bu dirençten sonra 1.920, 1.950, 2.000 ve akabinde 2.040 dolara yönelecek.

sec sonrasi ada op link matic ve ethde son durum 2 X6tFzG1F

Cardano (ADA) menkul değer riskiyle karşı karşıya

ADA fiyatı son gelişmelerin akabinde uzun vadeli modelinin altına düştü. Aktüel tahlillere nazaran, SEC’in Coinbase davasında Cardano’yu kayıtsız menkul değer olarak etiketlemesi, daha fazla olumsuz sonuca yol açabilir. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere SEC, Binance davasında ADA’yı menkul değer olarak nitelendirdi.

Teknik açıdan ADA, yılın en düşük düzeyi olan 0,24 dolardan bu yana yükselen bir paralel kanalda süreç görüyor. Bu hareket birden fazla durumda ekseriyetle aşağı istikamette sonuçlanan bir düşüş modelidir. ADA fiyatı evvelki yatay takviyesi 0,38 dolarda direnç olarak onayladıktan sonra 5 Haziran’da bu kanalın altına düştü. Alıcıların daha düşük düzeylerden kurtulmak için müdafaaları gereken kritik takviye 0,3 dolarda. Bu sayenin kırılması ayıları potansiyel olarak yılın en düşük düzeyi olan 0,24 dolara yönlendirecek.

sec sonrasi ada op link matic ve ethde son durum 3 lzRVFInW

Haftalık görünüm, ADA’nın fiyatının 0,41 dolar direnç bölgesinin üzerinde bir sapma yaptığından beri düşüşte olduğunu gösteriyor. Bu çeşit sapmaları ekseriyetle keskin bir düşüş izler. Sonuç olarak, teknik tahliller kısa vadede en mümkün görünümünde aşağı istikamette olduğunu gösteriyor. En yakın maksat 0,3 dolar ve potansiyel olarak 0,24 dolara düşebilir.