Satranç Ustaları Kupalarını Aldı

Osmangazi Belediyesi’nin Bursa Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü ile Türkiye Satranç Federasyonu Bursa Vilayet Temsilciği...

Satranç Ustaları Kupalarını Aldı

Osmangazi Belediyesi’nin Bursa Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü ile Türkiye Satranç Federasyonu Bursa Vilayet Temsilciği işbirliğinde düzenlediği Türkiye Kupası Bursa Vilayet Birinciliği Satranç Turnuvası’nda kazananlar belirli oldu.

Osmangazi Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü mesken sahipliğinde Soğanlı Kültür Merkezi’nde gerçekleşen, Türkiye Kupası Bursa Vilayet Birinciliği Satranç Turnuvası’na toplam 103 sportmen katıldı. Kıyasıya uğraşların yaşandığı karşılaşmanın açılış atağını yapan Osmangazi Belediye Lider Yardımcısı Beytullah Seferler, “Bizler, Liderimiz Mustafa Dündar’ın önderliğinde spora ve atlete takviyelerimizi her vakit sürdürüyoruz. Tüm branşlarda olduğu üzere satranç branşında da yıl içerisinde çeşitli etkinliklere imza atıyoruz. Satrancın, zeka gelişiminin yanında çocuklarımızın toplumsal hayatını topluma entegre eden kıymetli bir rolü var. Bu turnuvamızda en küçüğü 7, en büyüğü ise 72 yaşında olan atletlerimiz yer alıyor. İştirak gösteren tüm satranç tutkunlarına teşekkür ediyorum” tabirlerini kullandı.

Puan ve averaja nazaran belirlenen karşılaşma sonunda, Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nden Hasan Atış birincilik, Alper Eren Spor Kulübü’nden Kutay Öztürk ikincilik, Piyon Satranç İhtisas Kulübü’nden Burak Can Örken üçüncülük kürsüsüne çıktı. Büyük memnunluk yaşayan sportmenler, gelecek karşılaşmalarda tezlerini koruyacaklarını vurguladı.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı