Reynmen lakaplı Yusuf Aktaş’a 2 yıl 10 aya kadar hapis talebi

İki sene evvel Ece Erken ve Bircan Bali’nin sunduğu bir televizyon programında kendisi hakkında yorumlarda...

Reynmen lakaplı Yusuf Aktaş’a 2 yıl 10 aya kadar hapis talebi

İki sene evvel Ece Erken ve Bircan Bali’nin sunduğu bir televizyon programında kendisi hakkında yorumlarda bulunulmasının üzerine Reynmen lakabıyla bilinen Yusuf Aktaş, toplumsal medya hesabından paylaşım yapmıştı.

Aktaş’ın ‘’Bitmek bilmedi karalamalarınız. İnsanların özel hayatlarını konuşmak dışında öbür vasfın ne? Bunu benimle paylaş ben bunu merak ediyorum. İnşallah yarın bu storylerimi döndürürsünüz programda. İnşallah o vakit başlayacaksınız olağan insanların hayatlarını konuşmaya. Elimden ne geliyorsa yapacağım türel anlamda” paylaşımı üzerine Bircan Bali savcılığa şikayette bulunmuştu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca Yusuf Aktaş hakkında Bircan Bali’ye yönelik ‘tehdit’ ve ‘hakaret’ hatalarından 9,5 aydan 4 yıl 4 aya kadar mahpus istemiyle dava açılmıştı. İstanbul 48.Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada sanık Yusuf Aktaş ve müşteki Bircan Bali’nin avukatları hazır bulundu.

2 YIL 10 AYA KADAR MAHPUS İSTEMİ

Duruşmada temele ait mütalaasını açıklayan Cumhuriyet Savcısı, sanık Yusuf Aktaş’ın olay günü toplumsal medyadan müşteki Bircan Bali’yi amaç alarak ‘leşsiniz, iğrenç insan, ucuzsunuz, yorumların bedelini ağır ödeyeceksiniz, sizi pişman edeceğim’ halinde kelamlar söylediği ve aksiyonlarını tabirlerinde kısmen kabul ettiği gerekçesiyle ‘tehdit’ ve ‘hakaret’ cürümlerinden 3 ay 15 günden 2 yıl 10 aya kadar mahpusla cezalandırılmasını talep etti.

YAZILI SAVUNMA İÇİN EK MÜHLET TALEP EDİLDİ

Temele ait mütalaaya karşı diyecekleri sorulan müşteki avukatı, mütalaaya katıldıklarını ve sanık Yusuf Aktaş’ın cezalandırılmasını istedi.

Sanık avukatı ise mütalaaya karşı yazılı savunma hazırlamak üzere mahkemeden mühlet verilmesini talep etti.

Mahkeme, sanık avukatına temele ait mütalaaya karşı savunma hazırlayabilmesi için mühlet verilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.