Pakistan’da Hintli siyasinin Hazreti Muhammed’e hakaret etmesi protesto edildi

Hintli siyasalın dün İslam dinine ve Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed’e hakaret etmesinin akabinde Pakistan‘ın Karaçi...

Pakistan’da Hintli siyasinin Hazreti Muhammed’e hakaret etmesi protesto edildi

Hintli siyasalın dün İslam dinine ve Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed’e hakaret etmesinin akabinde Pakistan‘ın Karaçi kentinde Jamiat Ulema Islam-Fazal (JUI-F) partisinin destekçileri sokağa inerek Hindistan’ı protesto etti. Göstericiler, ellerinde pankartlarla ve Hindistan aykırısı sloganlar attı.

HİNDİSTAN MASLAHATGÜZARI BAKANLIĞA ÇAĞRILDI

Pakistan Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Hindistan Maslahatgüzarı’nın Bakanlığa çağırıldığı ve kelam konusu hareketin kınandığı belirtildi. Açıklamada, “Kendisine bu kelamların muhakkak kabul edilemez olduğu ve yalnızca Pakistan halkının değil, dünyanın dört bir yanındaki Müslümanların hislerini derinden incittiği söylendi” denildi.

“EYLEMLER, MÜSLÜMANLARIN ÇEKTİĞİ ACIYI DİNDİRMEYECEK”

Açıklamada ayrıyeten, Hindistan Maslahatgüzarı’na Hindistan Başbakanı Narendra Modi liderliğindeki Halk Partisi’nin (BJP) kelam konusu siyasilere karşı aldığı gecikmiş ve yersiz disiplin cezalarını esefle karşıladığını ve bu aksiyonların Müslümanların çektiği acıyı dindiremeyeceğinin iletildiği aktarıldı.

HZ. MUHAMMED’E HAKARET ETMİŞTİ

BJP Sözcüsü Nupur Sharma, katıldığı bir televizyon programında İslam dinine, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed aleyhisselama ve eşi Hz. Ayşe’ye yönelik hakaret içeren tabirler kullanmış, BJP, dini pahaları aşağıladığı gerekçesiyle dün Sharma’yı misyondan ihraç etmişti.

İhlas Haber Ajansı / Dünya