Odeabank’tan Kişisel Bankacılık idare yapısında büyüme ve üst seviye atamalar

Müşteri odaklı en faal hizmeti veren fijital banka olma vizyonu kapsamında Odeabank’ın kişisel bankacılık yapısında...

Odeabank’tan Kişisel Bankacılık idare yapısında büyüme ve üst seviye atamalar

Müşteri odaklı en faal hizmeti veren fijital banka olma vizyonu kapsamında Odeabank’ın kişisel bankacılık yapısında değişikliğe gidildi. Odeabank, ferdî bankacılık tertibini, eser ve hizmetlerinde müşterilerini merkeze alan yaklaşımı doğrultusunda ilgili segmentlere daha da odaklanmak maksadıyla ikiye ayırmaya karar verdi. Odeabank İdare Heyeti kararıyla kişisel bankacılık hizmetlerini Ferdi ve Özel Bankacılık olmak üzere iki farklı genel müdür yardımcılığı altında yürütecek. Cem Muratoğlu, bankadaki vazifesine Özel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak devam edecek. Banka, Gürcan Kırmızı’yı ise Ferdi Bankacılıktan Sorumlu yeni Genel Müdür Yardımcısı olarak atadı.

TÜRKİYE’nin genç, dinamik ve yenilikçi bankası Odeabank’ta İdare Konseyi kararıyla bankanın kişisel bankacılık tertip yapısında değişikliğe gidildi. Değişen müşteri muhtaçlıklarını odağına alarak dijitalleşen dünyaya uyumlu biçimde müşterilerine derinlemesine hizmet vermek maksadıyla yenilenen tertip yapısı ile Odeabank’ın kişisel bankacılık kısmı, Ferdi Bankacılık ve Özel Bankacılık hizmetleri olarak ikiye ayrıldı. Yapılan tertip değişikliği sonrasında ferdî bankacılık operasyonları iki başka genel müdür yardımcılığı altında yürütülecek. Odeabank Ferdî Bankacılık Genel Müdür Yardımcılığına Gürcan Kırmızı atanırken, bugüne kadar Kişisel Bankacılık Genel Müdür Yardımcılığını üstlenen Cem Muratoğlu da Özel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak vazifesine devam edecek.

Odeabank’ta Kişisel Bankacılık hizmetleri Gürcan Kırmızı’ya emanet

Kasım 2022 prestijiyle Odeabank A.Ş. Kişisel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı misyonuna atanan Gürcan Kırmızı, Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden 2002 yılında mezun oldu. Bankacılık mesleğine 2002 yılında Yapı Kredi Bankası’nda Ödeme Sistemleri’nde başlayan Kırmızı, 2010 yılında birebir kurumda Ödeme Sistemleri Portföy İdaresi Yöneticisi; 2013 yılında Perakende Bankacılık Pazarlama Analitiği ve Birebir Pazarlama Yöneticisi olarak atandı. 2015 – 2018 yılları ortasında Kredi Risk İdaresi Küme Yöneticisi olarak misyon alan Kırmızı, 2018 – 2019 yılları ortasında ise tıpkı kurumda Perakende Bankacılık Segment İdaresi Küme Yöneticisi vazifesini yürüttü. Kasım 2019’dan bu yana McKinsey&Company İstanbul Ofisi’nde bankacılık, ödeme sistemleri ve finansal teknolojiler (FinTech) kesimlerinde strateji ve iş geliştirme alanlarındaki danışmanlık projelerinin tasarımı ve idaresinden sorumlu Yardımcı Ortak misyonunu yürüten Gürcan Kırmızı, Kasım 2022 prestijiyle Odeabank A.Ş. Ferdi Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı.

Odeabank’ta Özel Bankacılıktan Cem Muratoğlu sorumlu olacak

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Petrol Mühendisliğinden 1989 yılında mezun olan Cem Muratoğlu, Ankara Bilkent Üniversitesi’nde İşletme kolunda yüksek lisans yaptı. 1992 yılında bankacılık mesleğine Interbank A.Ş. de Kurumsal Bankacılık ünitesinde başlayan Muratoğlu, Türkiye’nin orta ve büyük özel bankalarında Strateji, Kurumsal Bankacılık ve Kişisel Bankacılık alanlarında çeşitli vazifelerde bulundu. 2008 -2012 yılları ortasında bankacılık dalında üst seviye yönetici (Genel Müdür Yardımcısı) olarak mesleğine devam eden Muratoğlu, 2012 yılından itibaren Odeabank A.Ş.’de Ferdi ve Özel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak vazife yapıyordu. Cem Muratoğlu, Özel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak misyonuna devam edecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı